Biraz Empati…THY ve Hava İş müsterih mi?

0

Batı Afrika ülkelerinden Burkina Faso’nun başkenti Ouagadougou’da önceki gün Fransa Büyükelçiliği’ne yapılan saldırılarda 8 terörist öldürülürken, 8 güvenlik personeli hayatını kaybetmişti.

Geçen yıl Ağustos ayında da yine bir Türk restoranı hedef alınmış ve düzenlenen terör saldırısında bir vatandaşımız yaşamını yitirmiş ve THY’nin Burkina Faso’daki bir personeli saldırı sırasında yaralanmıştı. Ouagadougou’da yatıda kalan THY personelinin o restoranda yemek yediği ve saldırıdan sadece 10 dakika önce olay yerinden ayrıldığı iddia edilmişti.

Yine Kasım 2015 tarihinde Mali’nin başkenti Bamoka’da THY ekiplerinin konakladığı otele saldırı yapılmış ve personel düzenlenen bir operasyonla kurtarılmıştı.

Özellikle Fransa’nın eski sömürgesi olan Afrika ülkelerinde sık sık görülen saldırılar, o ülkelerde konaklayan THY ekiplerinin can güvenliğini bir kez daha gündeme getirdi.

Biraz empati ….

Ekiplerin can güvenliği kaygısıyla ne kadar dinlendiği, stressiz ve dinlenmiş olarak uçuşa hazırlanacağını düşünülüyor mu? Fazla değil biraz empati ile (yaparlarsa), THY yönetimi ve Hava İş sendikası bu konuda müsterih olabilir mi sizce?

Facebook ile Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.