GAÜ pilotaj öğrencileri yeni dönem uçuş eğitimlerine başladı

0

KKTC’de ilk kez geçerli PPL veren Girne Amerikan Üniversitesi, Havacılık Yüksek Okulu Pilotaj bölümü Öğrencileri; “PPL – Private Pilot Licence” lisansını alan öğrenciler 2017-2018 Akademik Yılı Bahar Dönemi PIC (Pilot In Command) uçuşlarını, GAÜ Uluslararası Havacılık Akademisi bünyesinde Çorlu’da gerçekleştiriyorlar.

PİLOTAJ ÖĞRENCİLERİNİN UÇUŞ HEYECANI BAŞLADI

Girne Amerikan Üniversitesi Havacılık Yüksek Okulu’na ait DA-20 eğitim uçaklarının konuşlu bulunduğu Çorlu Havalimanı’nda PIC adıyla bilinen ve uçuş esnasında herhangi bir hava taşıtının (kokpit içinden) idaresinden ve emniyetinden öncelikli olarak sorumlu pilot eğitimi olarak adlandırılan eğitimler 75 saatlik uçuş süresini kapsıyor. Bu aşamada Girne Amerikan Üniversitesi öğrencileri eğitmenleri ile beraber gerçekleştirdikleri uçuşlarda tüm görev ve sorumlulukları üstlenip , bir sonraki lisansı almak adına eğitimlerine devam ediyorlar.

Girne Amerikan Üniversitesi Havacılık Yüksekokulu Müdürü, Kaptan Pilot Mehmet Muhtaroğulları;Öğrencilerinin bu önemli aşamadaki heyecanlarını, kendilerinin de yaşadığını belirterek, “Bugün yine Girne Amerikan Üniversitesi olarak gururlu bir günümüzü yaşıyoruz. Girne Amerikan Üniversitesi olarak İstanbul’da açtığımız uçuş okulumuz Uluslararası Havacılık Akademimizde, pilotaj öğrencilerimizin uçuşlarını başlattık. Öğrencilerimize başarılı uçuşlar dilerim. Girne Kampüsümüzde gerçekleştirdiğimiz başarılı yer eğitimlerinin ardından, uçuş eğitimlerimizi gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Havacılık Akademisi bünyesinde, İstanbul-Çorlu ayağında da öğrencilerimizin çok başarılı olacaklarına inanıyorum. Pilotaj öğrencilerimiz, 75 saat uçuş saati ile eğitimlerini tamamladıktan sonra “CPL” Lisansını almaya hak kazanmış olacaklardır” dedi.

Bunun yanında eğitimler kadar , eğitim kadrosunun da çok önemli olduğuna değinen Havacılık Yüksekokul Müdürü Mehmet Muhtaroğulları, Girne Amerikan Üniversitesi’nin 50. yılına doğru ilerleyen eğitimdeki tecrübe ve bilgisini, her fakülteye aktardıklarını ve bu anlamda eğitim kadrosu yanında öğrencilerin seçkin eğitmenlerden aldıkları dersler ile geleceklerine yürüdüklerini ifade etti.

Facebook ile Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.