ŞİMDİ RENKLER UÇUYOR

1

Bahara merhaba dediğimiz şu günlerde ARFAA Emekli Kabin Memurları derneğimiz Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezinde bir sergi düzenledi.

Açılış kokteylinin 29 Mart’ta gerçekleştirildiği bu sergide, arkadaşlarımızın emekli olduktan sonra, uçuş yaşamının perçinlediği pratik zeka ve yaratıcılık ile sanatın buluşması muhteşemdi.

Tezhipten yağlı boya ve akrilik tablolara, takıdan amigurumi örgü bebeklere, çantalara, şallara, baskı kitaplara, evde pişirilmiş atıştırmalıklara ve çikolatalara kadar sanatın objelere renkler ve şekillerle, özenle ve sevgi ile harmanlanması idi.

ARFAA Dernek başkanımız Sn. Ferda Ergüven açılış konuşması ardından tüm katılımcı arkadaşlarımızı teşekkür belgesi ile onurlandırdığı ve kendi teşekkür belgesini ARFAA kurucu başkan olarak gururla takdim ettiğim bu kokteylde, hararetli kucaklaşmalara, hasret gidermelere, koyu sohbetlere keman çalan iki genç ve zarif kızımızın nağmeleri eşlik etti.

Bu etkinlikte sergilenen arkadaşlarımızın el emekleri, göz nurları bir kez daha Kabin Memurlarının sanata bakış açılarının, yılların getirdiği aktif çalışmanın emeklilikte de sürdürüldüğünün bir göstergesi ve aynı zamanda kadının Türk toplumunda olması gerektiği yerin bir örneği idi.

Yıllar boyu özverilerle kanatlar üzerinde uçmuş kanatsız meleklerimizin uçurdukları renklere, sundukları güzelliklere, bu organizasyonu başarı ile gerçekleştiren ARFAA’ya, başta başkan Ferda Ergüven ve Yönetim Kurulu Oya Kısalar Kaya, Nilüfer Tellikurşun, Oya Erpek, Semra Dereli, Şenay Bakırcı, Çiğdem Özmutuş ve emeği geçen tüm diğer arkadaşlarımıza yürekten teşekkürler.

Daha nice uçuşa hasret gönüllerimizin renkleri uçuşturacağı etkinliklerde buluşmak dileğiyle.

Oya Güler
Emekli Purser /Sorumlu Kabin Amiri
ARFAA Kurucu Başkanı

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.