Trump’tan F-52 Gafı!

0

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Norveç Başbakanını kabul ettiği toplantıda olmayan uçağın satışından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Norveç Başbakanı Erna Solberg’ı Beyaz Saray’da kabul eden Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, konuşmasında sadece “Call of Duty: Advanced Warfare” isimli oyunda var olan hayali savaş uçağı F-52’yi Norveç’e satmış olmalarının memnuniyetini ve uçağın ne kadar başarılı olduğunu dile getirdi.

Trump konuşmasında “Kasım ayında ilk F-52 ve F-35 savaş uçaklarının teslimatına başladık. biz şuan toplamda 52 tane onlarda takvimde planlandan da daha önde bir kaç taneye sahipler.” dedi.

Ancak tüm bunlar Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın önündeki metni okurken 52 adetlik uçak sayısı ve F-35 Lightning II uçağının adındaki F harfini bir araya getirmesiyle meydana geldi.

Lockheed Martin, firmasından yapılan açıklamada Norveç’in şuan için 40 adet F-35A savaş uçağı için anlaşma sağladığı ve toplamda 10 adedin teslimatının gerçekleştirildiği ve bunlardan da üçünün Norveç’de bulunan Ørland Hava Üssü’ne geçtiğimiz Kasım ayında ulaştığı belirtildi.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.