Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ikinci büyük havayolu şirketi Etihad’ın, Abu Dabi ve New York arasındaki uçuşunda uygulamaya koyduğu üç odalı suiti büyük ilgi gördü

Ücreti 32 bin dolar olmasına karşın havayolu şirketi, insanların burada uçabilmek için sıra olduğunu belirtti.
Etihad, lüks kategorisindeki bu yeni uygulamanın New York-Abu Dabi uçuşlarında aralık ayında başlayacağını belirtti. Bu tarihte bu rotadaki Boeing 777 uçağı yerine Airbus A380 superjumbo uçağı uçuşa başlayacak. Çift katlı jetin üst katında oturma odası, özel banyosu ve iki kişilik yatak odası bulunan bir suit yer alacak. Bu suitte kalanlara hizmet eden bir Uşak da olacak.

Etihad CEO’su James Hogan, yeni uygulamalarına önemli oranda talep geldiğini belirterek, çok olumlu geri dönüşler aldıklarını ve beklentilerinin ötesinde rezervasyon talebi geldiğini söyledi.
Etihad, bu odayı geliştirmek için altı yıl harcadı. İlk olarak Abu Dabi-Londra gibi denizaşırı rotasındaki A280’de uygulamaya konuldu.

Aralıkta başlıyor

New York ise ultra lüks uygulamayı 1 Aralık’tan itibaren görecek. Havayolu ilk New York Residence biletini ise, mart ayında bunun açıklamasını yaptığının birkaç saat ertesinden sattı. Rakipler de yeni uygulama peşinde. (Borsa Gündem)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.