Türk Deniz Havacılığı 100. yılını kutluyor.

 

“Türk Deniz Havacılığının 100’üncü Yılı” kutlama faaliyetleri, 20 Haziran 2014 Cuma günü saat 10.00’da Deniz Hava Komutanlığı-Kartepe/KOCAELİ’de bir dizi etkinlikle  gerçekleştirilecek. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, ‘ Kutlama faaliyetleri kapsamında; Türk Deniz Havacılığının 100 Yılını anlatan bir panel düzenlenecek, deniz hava araçlarından oluşan helikopter-uçak sergisi, 100 yıl boyunca Deniz Havacılığına hizmet etmiş hava araçlarının maketlerinden oluşan maket sergisi ve resim sergisi ile savunma sanayi firmalarının stantları gezilecek,kutlama faaliyetlerine dost ve müttefik ülke deniz hava personeli ve askeri ataşeleri, mülki ve askeri erkân, bölgede bulunan askeri birlik komutanları ve Deniz Hava Komutanlığı’nda görev yapan personel iştirak edecektir.’ denildi.

 

Kokpit.aero’da yer alan habere göre Türk Deniz Havacılığının 100’üncü Yılını Kocaeli Cengiz Topel Havaalanında düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlayacak. 22 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek etkinliklere vatandaşlarda katılabilecek.

 

Cengiz Topel Havaalanında  saat 10:00-17:00 arası düzenlenecek etkinlik kapsamında deniz hava araçlarından oluşan helikopter-uçak sergisi ile birlikte 100 yıl boyunca Deniz Havacılığına hizmet etmiş hava araçlarının maketlerinden oluşan maket ve resim sergisi gezilebilecek. Kutlama kapsamında savunma sanayi firmalarına ait stantlarda ziyaret edilebilecek. Bunun yanında Deniz Hava Komutanlığına bağlı CN-235 karakol uçağı ile S-70 Sea Hawk helikopterleri hava gösterileri gerçekleştirecek. Ziyaretçiler komutanlığa özel araçları ile giriş yapabilecek. Özel araçları bulunmayan vatandaşlara ise komutanlık tarafından servis tahsis edilecek.

Servis Programı:

Gölcük Kent Meydanı Kalkış: 10:00, 12:00, 14:00

Perşembe Pazarı Kalkış: 10:00, 12:00, 14:00

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.