Dünya’nın en iyi hava yolu taşımacılığı şirketleri arasında yer alan Türk Hava Yolları’na Şanlıurfa’dan sitem var. Türk Hava Yolları’nın Şanlıurfa seferlerindeki uçuşlarda vatandaşlara 2. Sınıf muamele yapıldığını savunan yolcular, Urfa’ya gönderilen uçakların bakımsızlığından, bilet fiyatlarının yüksek oluşundan ve personelin olumsuz davranışlarından şikayetçi.

Gaziantep’ten seyahat ediyorum

Türk Hava Yolları’na olan tepkilerini SANLIURFA.COM aracılığı ile dile getiren vatandaşlardan Yusuf Kılıç ‘Şanlıurfa’dan THY ile hiçbir yere seyahat etmiyorum. İl dışına çıkacağım zaman, bilet fiyatlarının düşüklüğü, iniş ve kalkış saatlerinin istikrarlı olması nedeniyle, THY’nin ayrı bir önem verdiği Gaziantep’i tercih ediyorum. Siyasetçilerimiz bu konuya el atmalılar. Bu işler seçim döneminde vaat verip sonra sorunlarla ilgilenmemekle olmuyor’ şeklinde konuştu.

Ankara uçuşu pahalı ve tek sefer

Yine Türk Hava Yolları’nı tercih eden Harran Üniversitesi Öğretim Görevlisi Emine Küçük Teker ise THY’nin Ankara’ya yüksek fiyatlı tek sefer düzenlemesini ve bakımsız uçaklarını eleştirdi.  THY’nin Anadolu Jet’in bakımsız uçaklarını Şanlıurfa’ya gönderdiğini belirten Teker ‘Şanlıurfa’ya gönderilen uçakların koltuk araları dar ve rahatsız. Özelliklede dönüşlerde çok sıkıntılı inişler yapılıyor. 2+1 şeklinde olan bazı otobüsler, uçaktan daha konforlu hale geldi. THY’den vatandaş olarak Büyükşehir olan Şanlıurfa-Ankara seferini günde iki defaya çıkarmasını talep ediyoruz. Dünya turizminde Göbeklitepe ile Dünya’nın göz bebeği konumuna gelen Şanlıurfa bunu hak ediyor’ dedi.

20 yıl önceki otobüsler gibi

THY’ye tepkisini dile getiren başka bir vatandaş N. Doğan ise ‘THY’nin Urfa’ya gönderdiği bakımsız uçaklarıyla, 20 yıl önceki otobüslerle yolculuk eder hissine kapılıyorsunuz. THY gibi bir firmaya bu yakışmıyor. ‘dedi.

Milletvekilleri görmüyorlar mı ? 

Ferhat Avcı adlı bir vatandaş ise THY’nin Şanlıurfa’ya ilgisiz kalmasını siyasetçilerin duyarsızlığına bağladı. Avcı ’12 Milletvekili Şanlıurfa’ya uçakla gidip gelmiyorlar mı ? THY’nin yetersiz hizmetini, bakımsız uçaklarına binmiyorlar mı ? Maalesef Urfa’mız sahipsiz’ şeklinde konuştu.

Ufuk Erbil isimli vatandaş ise THY’nin Şanlıurfa’ya çifte standart uyguladığını iddia ederken Ömer Moğal ise ‘Maalesef kentimiz sahipsiz’ dedi.

İsmini açıklanmasını istemeyen bazı vatandaşlar ise Türk Hava Yolları personelinin Şanlıurfa’lı yolculara agresif ve ters davranışlarda bulunduğunu iddia ettiler.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.