SOLO TURK'UN, IZMIT'IN DUSMAN ISGALINDEN KURTULUS YILDONUMU ETKINLIGI KAPSAMINDA IZMIT KORFEZI UZERINDE GERCEKLESTIRDIGI GÖSTERİ NEFES KESTI. BU GOSTERIYI IZLEMEK ICIN VATANDASLAR SAHILE AKIN EDERKEN, D-100 KARAYOLU'NUN KENT ICI GECISINDE SURUCULER ARACLARINI DURDURUNCA TRAFIK KILITLENDI. UST GECITLERDE DE YER KALMADI (FOTOGRAF:DHA- MUSTAFA BAGDIKEN-KOCAELI)

Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı gösteri ekibi SoloTürk, Kocaeli semalarında yaptığı gösteri ile izleyenleri kendisine hayran bıraktı.

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen İzmit’in 94. kurtuluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gösteri yapan SoloTürk pilotu Hava Yüzbaşı Yusuf Kurt, dünyada birçok savaş pilotunun yapamayacağı manevraları korkusuzca gerçekleştirdi. Gösteri öncesi açıklama yapan SoloTürk ekibinin ikinci gösteri pilotu Hava Yüzbaşı Erhan Günar, “Geçen sene bu gösteriyi ben icra etmiştim. Havadan o güzel atmosfer beni çok etkilemişti, benim de ilk gösterimdi. Bu sen gene buradayız. Bu sefer İzmit’in kurtuluşunun 94. yıl dönümü için geldik. Yine bir yüzbaşımız yapacak gösteriyi. Yine çok güzel bir gösteri İzmit halkını bekliyor. Bu sene yeni bulduğumuz hareketlerimiz var. Kareografiyi değiştirdik. Umarım tüm İzmit halkı beğenir” diye konuştu.

SoloTürk uçağı, izleyenlerin nefeslerini kesen bir gösteriye imza attı. Solo Türk’ün yaklaşık yarım saat süren gösterisinin ardından program sona erdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.