Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin havalimanlarındaki sağlık hizmetlerinin verilmesi için açtığı ihaleyi kazanan Port Clinic’e mahkemeden kötü haber geldi.

Mahkeme kararı sadece DHMİ’nin doğrudan hizmet verdiği havalimanlarında geçerli olacak. Yap İşlet Devret yöntemiyle faaliyet gösterilen Atatürk Havalimanı, Bodrum, Esenboğa, İzmir ve Antalya gibi havalimanlarında Port Clinic hizmetleri  devam edecek.

Ankara 5. İdare Mahkemesi’nin aldığı kararla Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne (DHMİ) bağlı 42 havalimanında özel sağlık hizmetlerinin kaldırıldığı belirtildi.

Portclinic’ten yapılan açıklamada, 2009’dan itibaren DHMİ Genel Müdürlüğü ile imzalanan sözleşmeye istinaden 42 havalimanında sağlık hizmetlerinin bugüne kadar büyük bir profesyonellik ve başarı ile yerine getirdiği belirtildi. “Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından havalimanlarında sağlık hizmetleri alımına yönelik gerçekleşen tüm hizmetler, sağlık hizmeti satın alınmayacağı gerekçesi ile Ankara 5. İdare mahkemesi kararınca 27.11.2014 saat: 24:00 den itibaren durdurulmuş ve sunulan hizmet iptaline karar verilmiştir” denildi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.