Erzincan da düzenlenen 37 Kemaliye Doğa Sporları şenliğinin 2 ci gününde Karanlık kanyonda düzenlenen Buse Jamp Atlayışları sırasında yabancı uyruklu bir sporcunun paraşütünün açılmaması sonucu yaklaşık 600 metreden suya düşerek hayatını kaybetti.

Meydana gelen üzücü olay sonrası düşen sporcunun bulunduğu bölgeye UMKE bağlı çok sayıda ambulans ekip sevk edildi. Kısa sürede sporcuya ulaşan ekipler yaptıkları ilk müdahalede sporcunu hayatını düştüğü anda kaybettiği öğrenildi.

Kültür ve Doğa Sporları etkinliğinin ikinci gününde, Türkiye’de ilk kez Wingsuit Exit atlayışında dağdan kendilerini boşluğa bırakan Amerikalı ‘yarasa adamlar’, yaklaşık 200 kilometre hıza ulaştıktan sonra paraşütlerini açıp Fırat’ın kolu Karasu’ya iniş yaptı.

Saat 17.00 sıralarında bu kez Karanlık Kanyon’a geçen yabancı sporcular, burada Base Jump atlayışı yaptı. Amerikalı sporculardan Ian Flanders paraşütün bacaklarına dolaşması sonucu Karasu’ya düşerek öldü. Tekne ile Karasu Nehrinden alınan sporcunun cesedi, daha sonra ambulansla Kemaliye Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Kemaliye Doğa Sporları festivaline ise bu yıl 41 ülkeden 12’si Türk ve 40 yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 52 sporcunun katıldığı ifade edildi

ŞENLİK KOMİTESİNDEN BAŞSAĞLIĞI

Erzincan’ın Kemaliye ilçesindeki Uluslararası Doğa Sporları Festivalinde, paraşüt ipinin bacaklarına dolanması yüzünden Karasu Nehri’ne düşerek ölen Ian Flanders için şenlik komitesi yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yaşanan talihsiz kazanın ilçeyi yasa boğduğunu belirten Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Etkinlikleri Organizasyon Komitesi, hayatını kaybeden Flanders’in ailesine, arkadaşlarına ve spor camiasına başsağlığı dileğinde bulundu.(Kemal Özdemir-haber-24.com)

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.