Boeing ve Lufthansa bugün 747-8 Intercontinental uçağıyla Istanbul Airshow’daydı.

Uçak içerisinde basın mensuplarına bilgi veren Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Stefan Loecherbach, “Lufthansa en yeni ve en gelişmiş uçağımız 747-8’in İstanbul’u ziyaret etmesinden ve Istanbul Airshow’a katılmasından gurur duymaktadır. Kendi içinde bir başarı hikayesi olan Lufthansa’nın 747-8’i, tümüyle yeni First Class, Business Class ve Economy Class ile yolculara uçak seyahatindeki en yeni özellikleri sunuyor. Frankfurt merkezimizden hareket eden artan sayıdaki uzun mesafeli uçuşlarımızda seyahat eden ve sayıları giderek artan Türk yolcularımız da bu konfor ve iyileştirmelerden faydalanıyor” dedi.

Havayollarına en düşük işletme giderleri ve büyük yolcu uçakları sınıfında en ekonomik koşulları sunan 747 ailesinin en son üyesi 747-8 Intercontinental’in lansman müşterisi olan Lufthansa, bugüne kadar 15 747-8 Intercontinental teslim aldı.

Loecherbach, “Tüm dünyada 235 noktaya uçan küresel bir havayolu olarak Lufthansa ve Türk havacılık endüstrisi arasında köprü olmaktan dolayı gururluyuz. 747-8’imizin bugün Istanbul Airshow’a gelişi bu harika ilişkinin bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Boeing Türkiye ve Kuzey Afrika Başkanı Bernard J. Dunn ise “Türkiye, en yüksek mükemmellik standartları için sürekli çabalayarak gelişmekte olan havacılık ve uzay sektörüyle Avrupa, Asya ve Ortadoğu’nun arasında küresel bir kavşak olarak çok özel bir konumdadır. Boeing, Türk havacılığıyla yıllardır sürdürdüğümüz kilit ortaklıklara çok önem vermektedir. 747-8 Intercontinental’in burada İstanbul’da, sadece 20 yıl içinde bölgenin en büyük fuarlarından biri olan bir havacılık fuarında sergilenmesine yardımcı olmak bizim için onurdur” dedi.

“B747-8 Intercontinental, yakıt verimliliği ve gürültü azaltmada yeni bir mihenk taşını temsil ediyor” diyen Boeing Ticari Uçaklar, 747-8 Programı Genel Müdür Vekili ve Proje Başmühendisi Bruce Dickinson, “Lufthansa gibi havayollarına çift haneli yakıt iyileştirmeleri sağlamanın yanı sıra 747-400’e kıyasla yüzde 30 daha az gürültü çıkarıyor. Bu uçak tüm dünyada Lufthansa müşterileriyle popüler oldu ve hiç şüphesiz burada İstanbul’daki ziyaretçiler arasında da popüler olacak” şeklinde konuştu.

(airporthaber)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.