Avrupa ülkelerindeki havaalanlarında, güvenlik kontrollerinden sonra yarım litrelik suyun iki-üç euro gibi fahiş fiyatlarla satılması uçak yolcuları arasında tepki ile karşılanırken AB Komisyonu’nu da harekete geçirdi.

Finlandiya Televizyonu İsveççe Haberler Bölümü’nün haberine göre, havaalanlarında yarım litrelik suyun en fazla bir euroya satılmasını sağlayabilmek için AB Transport Komisyoneri Violeta Bulc havaalanları işletmecilerinin çatı örgütü Airport Council International (ACI) ile görüştüklerini açıkladı.

AB Transport Komisyoneri Violeta Bulc yaptıkları görüşmeler sonucunda Avrupa’da uçak yolcularının yarısına hizmet veren 126 hava alanı işletmecisinin yarım litrelik suyu bir euroya satmaya hazır olduklarını ancak bunun yeterli olmadığını belirtti.

Finlandiya hava alanları işletmecisi Finavia yolculara güvenlik kontrollerinden boş su şişesi ile geçip, şişeleri tuvaletlerden doldurmalarını önerirken, birçok hava alanındaki otomatik bataryaların sıcak su akıtmak üzere ayarlandığı belirtildi.(hürriyet)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.