Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov, Simferopol’de yaptığı açıklamada, Aeroflot şirketinin Kırım tarım ürünlerini Moskova ve Moskova bölgesine taşımak için özel fiyat önerdiğini bildirdi.

Simferopol’de gerçekleştirilen görüşmede Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov ve Kırım Başkan Vekili Sergey Aksenov iki bölge arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi konusunda anlaşmaya vardılar. Özellikle Podmoskovye’de ortak tarım ürünleri festivalinin yapılmasına ve ürünlerin Kırım’dan başkente Aeroflot şirketiyle taşınmasına karar verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vorobyov,” Aeroflot kendi inisiyatifini kullanarak bizim tarım ürünlerimizi ucuz fiyattan taşıyacağını bildirdi. Ürünlerin Kırım’dan Rusya’nın başkentine taşınması için verilen fiyat çok uygun” diye konuştu.

Öte yandan, Moskova Bölgesi Tüketici Piyasası ve Hizmetler Bakanı Vladimir Posajennikov, Aeroflot havayolu şirketiyle günde 40-50 ton ürün taşınabileceğini kaydetti. Posajennikov, geçtiğimiz hafta Kırım’dan Podmoskovye’ye 3 tır dolusu meyve sebze getirildiğini şu anda da hasat dönemi için buz depoları ve ticari alanların kiralanmasıyla ilgili müzakerelerin yapıldığını bildirdi.

(Gazetem.ru)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.