JSC NC Astana EXPO-2017  bu büyük uluslararası fuarda ortaklık ve “EXPO-2017 Resmi Havayolu”  statüsünü vermek  için Kazakistan’ın bayrak taşıyıcısı Air Astana, ile işbirliği mutabakatı imzaladı. Resmi imza töreni Astana’da yapıldı. 17 Ağustos’ta Astana’da düzenlenen imza töreninde anlaşmayı JSC NC Astana EXPO-2017 Başkanı Akhmetzhan Yesimov ve Air Astana Başkanı Peter Foster imzaladı.

air-astana

Akhmetzhan Yesimov ‘Air Astana Kazakistan’ın en büyük havayolu ve bugün imzalanan anlaşma işbirliğimizin ilk adımı olacak. Asya, Orta Asya, Avrupa ve Orta Doğu’ya uluslararası bağlantıları olan havayolu ile dünyada bu önemli projeyi tanıtmak mümkün olacak. Biz Air Astana uçaklarının tümüne EXPO 2017 logosunu yerleştirmek ve sergi için uluslararası farkındalık yaratmakta son derece yararlı olacak ortak bir tanıtım planı geliştirmek konusunda anlaştık ” dedi.

Peter Foster ‘EXPO 17 teması “Geleceğin Enerjisi” olacak ve etkinlikte yenilikçi ve pratik enerji çözümleri ve global etkileri üzerinde durulacak. Havayolu sektörü sera gazı emisyonlarına katkıda bulunuyor, ve Air Astana yeşil teknolojinin kullanılması için düzenleyici faliyetlerine devam ediyor. Son Paris Air Show’da yeni motor teknolojisi % 15′e varan emisyon tasarrufu sağlayan Airbus A320 NEO uçak filosu alarak niyetimizi açıkladık. DYN EXPO 17 Sitesi iyi bir şekilde devam ediyor ve Air Astana dünyaya kollarını açmış bu büyüleyici ve eğlenceli büyük etkinliğe destek sağlamak için sabırsızlanıyor.’ dedi.

İşbirliği anlaşması çerçevesinde havayolunun online rezervasyon sitesi  etkinliğin web sitesi olan  www.expo2017astana.com adresine entegre edilecek ve aktif bir şekilde PR çalışmaları yapılacaktır. Ek olarak Astana’ya uçan veya transit geçiş yapan yolculara 2017 yılında gerçekleşecek etkinliğin  biletleri verilecektir.

JSC NC ASTANA EXPO 2017 HAKKINDA

JSC NC Astana EXPO 2017, 10 Haziran – 10 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek  uluslararası EXPO 2017 fuarını planlamak ve uygulamak için Ocak 2015 tarihinde kurulmuştur. Etkinliğin 100’den fazla ülkeden 10 uluslararası kuruluşun ve 10 lider innovasyon& teknoloji şirketlerinin katılımı bekleniyor. EXPO 2017, 2 milyondan fazla ziyaretçi hedefliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.