Air Astana Havayolları 2014 Business Insider Havayolu Araştırmasında en iyi 20 havayolu arasına girmeyi başardı.

 

Air Astana 2013 yılında girmeyi başardığı listede bu yıl 6 basamak yükselerek 18’incilikte 12’inciliğe yükseldi. Bu sıralama ile Air Astana, Etihad, Türk Hava Yolları, Garuda Endonezya, Cathay Pacific, Japan Airlines, Virgin Avustralya, Swiss ve Avusturya gibi havayollarının önüne yerleşti.

 

Business Insider eksperleri tarafından uzun menzilli uçuş gerçekleştiren havayolları maksimum 100 puan üzerinden değerlendirildi. Air Astana’nın Skytrax verilere dayanan ekonomi kabin hizmeti 75 puan, Flightstats.com verilerine dayanan ‘zamanında kalkış’ performansı ise 89 puan almıdı. Zamanında kalkış performans puanı kategorisinde Air Astana 2014 yılı genel sıralama lideri Singapur Havayollarının önünde yer almayı başardı.

 

Business Insider, “Kazakistan bayrak taşıyıcısı, uçak içi hizmet kalitesi  ve inanılmaz zamanında kalkış performans kaydı ile sessizce büyük başarıya imza atmıştır. Zamanında kalkış performansı için oldukça yüksek, 89 puan alan Air Astana’nın başarısının temeli iyi yönetimi, genç filosu ve yoğunluğu düşük havalimanlarından oluşan ağına dayanmaktadır” şeklinde açıklama yaptı.

 

Zhanar_dark 2

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.