Türk Hava Yolları’nın Dünya’nın “En İyi Business Class İkram Servisi”, “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ve “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ödüllerini aldığı Skytrax değerlendirmesinin bir diğer kazananı Air Astana oldu. Kazakistan’ın milli havayolu şirketi Air Astana Skytrax’dan üç ödül aldı.

Kazakistan bayrak taşıyıcısı Air Astana, 2014 Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri’nde ardarda 3 yıl boyunca elde ettiği 4 Yıldız değerlendirmesi, Orta Asya / Hindistan Bölgesi’nde En İyi Havayolu ve Orta Asya / Hindistan Bölgesi’nde En İyi Personel Hizmeti Veren Havayolu ödülleriyle üçlü başarısını kutluyor.

Ödülü Skytrax CEO’su Edward Plaisted’den kabul eden Air Astana Başkanı Peter Foster, “Ben, Air Astana’nın yolcu hizmetlerinde çok yüksek standartları sağlamak için göstermiş olduğu özverinin, bu yıl bir kez daha Skytrax Dünya Havayolları Ödülleri’nde bu üçlü başarı ile sonuçlanmasından doğal olarak memnunum. 4.000 personelimizin her biri, Air Astana’nın Orta Asya’nın önde gelen havayolu konumunda kalmasını sağlamak için gösterdikleri çabadan gurur duyabilirler.” dedi.

Air Astana, % 51 ve % 49’luk hisse katkısı ile Kazakistan’ın ulusal servet fonu Samruk Kazyna ve BAE Systems arasında kurulan ortak girişim şirketidir.

Skytrax, Dünya Havayolu Ödülleri tüm kabinlerde (First Class, Business Class, Premium Economy Class and Economy Class), iş ve eğlence amaçlı seyahat edenlerin analizine dayalı benzersiz bir anket formatı sunan, dünyada havayollarının yolcu Memnuniyeti düzeylerini belirleyici temel bir kıyaslama aracıdır. 10 aylık bir süre içerisinde yolcularla telefon, online ve yazılı olarak, havayolu ile havada ve yerde yaşadıkları deneyimler hakkında bir anket yapılıyor. Bu anket, havayolunun performansı, ürün ve hizmetleri, Check-in, boarding, uçak içi koltuk konforu, kabin temizliği, yiyecek, içecek, uçak içi eğlence ve personel hizmeti dahil olmak üzere müşteri memnuniyetini geniş bir yelpazede ölçüyor. Anket, en büyük uluslararası havayollarından en küçük yerli havayollarına kadar 200’ün üzerinde havayolunu kapsıyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.