Air France’in 700’e yakın  kabin ekibi Ebola virüsünden etkilenen Afrika ülkelerine  yapılan uçuşların askıya alınması için şirketin havayolu sendikasına dilekçe verdiler.

Air France  kabin ekibinin havayolu sendikası  SNGAF’a elektronik posta ile ilettikleri dilekçelerinde,  Gine, Sierre Leone ve Nijerya’ya havalimanlarına yapılan uçuşların iptal edilerek , yüksek düzeyde ebola virüsü bulaşma ihtimali olmasından dolayı, ‘görev yapmak istemediklerini, her türlü savaş tehlikesi, terör faaliyetleri gibi tehlikelerin  çok ötesinde olan  bu salgının  boyutları ürkütücü ve  psiko-stresinin çekilmez olduğunu’   vurgulayarak, EBOLA  virüsün kurbanı olmak istemediklerini  belirttiler.

Geçtiğimiz günlerde  Air France kabin ekibinin , Ebola virüsünün ölümcül sonuçlarını yaşamamak için Konakri, Freetown ve Logos’a   uçmak istemedikleri ve uçuşa gelmediklerinden dolayı uçuş iptallerinin yaşandığı iddiaları  şirket yetkililerince yalanlandı.

Bu arada Hollanda makamlarından da  Ebola salgını uyarısı geldi.Nijerya’ya gidecek yolcular Amsterdam-SCHİPHOL havalimanında uyarılıyor.

 Amsterdam Belediye Sağlık Hizmetleri Kurumu(GGD Kennemerland) tarafından yapılan açıklamada geçtiğimiz haftadan bu yana özelikle Nijerya’ya gidecek olan yolcuları Ebola salgınına karşı uyarmak için bastırılan el ilanlarının dağıtıldığı belirtildi.

 Sonhaber.nl. internet sitesinin haberine göre,   İngilizce ve Hollandaca olarak bastırılan el ilanlarında, hastalığın olası bulaşma yöntemleri ve bu salgına karşı nasıl önlem alınacağı gibi bilgiler yer almakta.Aynı şekilde yolcular el ilanıyla hastalığın başlangıç aşamasında görülen semptomlar ve bu semptomların görülmesi ile yapılabilinecekler hakkında da uyarılıyor.
GGD sözcüsü Nijerya’dan dönen yolcuların, seyahatleri sonrasında geçen 21 gün içinde ateşlenmeleri halinde aile hekimleri ile irtibata geçmesi gerektiğini vurguladı.

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.