Fransız, hava yolu şirketi Air France A320 serisi uçaklarında internet hizmeti sunmaya başlıyor.

2015 yılının ilk çeyreğinde iki uçak ile verilmeye başlanacak olan hizmet ilerleyen süreçte tüm A320 ailesine yaygınlaştırılacak. Daha önce Air France- KLM ortaklığı olarak uzun menzilli hatlarda sunulan internet hizmeti artık Avrupa içindeki uçuşlar için de sunulabilir olmuş olacak. Yeni uygulama ile Air France yolcuları seyahatleri esnasında emaillerini okuyabilecek, çevirim içi olarak internette gezinti yapabilecek.

Yolcular dizüstü bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonları ile bu hizmetten yararlanabilecekler, kullanıcıların güvenli şekilde internete bağlanabilmesi için hazırlanan arayüz sayfası üzerinden gerçekleşecek bağlantı ile yolcu memnuniyetinin artırılması hedefleniyor. Air France CEO’su Frederic Gagey, sürekli kullanıcıları olan Avrupa içi uçuş gerçekleştiren yolcuları için özel olarak planlanan bu sistemin kısa ve orta mesafeli hatlarda şirketin tercih edilirliğini artıracağını düşündüklerini dile getirdi.

Orange telekomünikasyon şirketi ile yapılan anlaşma ile gerçekleştirilecek olan hizmette, Orange şirketi adına konuşan yetkili ise kurulacak alt yapı ile birlikte hava yolu yolcularına her zaman yanınızdayız demek istediklerini belirtti

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.