Airberlin CEO’su Wolfgang Prock-Schauer , 1 Şubat 2015 tarihinde  istifa ediyor

.30184990,pd=1

Fotoğraf :Wolfgang Prock-Schauer

OCAK-2013 yılında Airberlin CEO’luna getirilen  Prock-Schauer , 2 yıllık görevinin ardından   1 Şubat 2015 yılında istifa ediyor.Yerine Fiji Airways CEO’su Stefan Pichler atandı.

“Bizim için bugün bu yönetim değişikliklerin sürpriz olmuştur,”  diyen Airberlin yönetime yakın bir kaynak ,” İktisadi açıdan zor günler geçiren   Airberlin’in  yönetim yapısının yeniden şekilleneceğini umduklarını” sözlerine ekledi.

Şubat 2015’de CEO’luk görevini teslim alacak  Pichler’in, hava taşımacılığı sektöründe 25 yıllık  bir geçmişi  bulunuyor.. Fiji Airways’deki başarılı çalışmalarıyla tanınan Pichler  için   Airberlin yönetim kurulu başkanı Hans-Joachim Körber,’ ” Şirketimiz  Stefan Pichler atanması ile üst düzeyde  bir güçlü lider özelliğine sahip  yöneticiye kavuşuyor ve bunun için mutluyuz, eminim bunun olumlu etkilerini kısa zamanda göreceğiz” dedi.

Etihad Başkanı ve CEO’su James Hogan da,”Bu üst düzey değişikliklee Airberlin’in yeniden başarıyı yakalayacağı” görüşünde.

Asıl merak konusu ise Pichler’in, Airberlin  ve şirkette  yüzde 29,21  hisseye sahip Etihad Havayolları ile yakında yaşanan code share  anlaşmazlığına nasıl bir çözüm getireceği yönünde  izleyeceği  strateji .

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.