Airbus A350 XWB test uçağı MSN5 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İstanbul Airshow’a gelerek Türkiye’ye ilk defa inecek ve 10. İstanbul Airshow’da Avrupalı uçak üreticisi Airbus’ın büyük yıldızı olacak.

Bundan önceki senelerde Airbus, dünyanın en büyük yolcu uçağı olan A380 ile fuara katılmıştı. Airbus’ın bayrak taşıyıcısı A380, Türkiye gibi hava trafiği hızla büyüyen pazarlar için ideal çözüm avantajı sunuyor.

A350 XWB İstanbul’a 25 Eylül günü inecek ve uçak,  26 Eylül, Cuma günü sabah saatlerinde basın ve ziyaretçilerin gezmesi için açık olacak. Uçağın 26 Eylül akşamı Airbus’ın merkezinin yer aldığı Toulouse’a gitmek üzere İstanbul’dan havalanması planlanıyor.

Ziyaretçiler Salon 1 B-03’te yer alan ve A350 XWB uçağının 1:20 maketinin yer aldığı Airbus standını da ziyaret edebilecekler. Stantta Airbus ekipleri dünyanın en gelişmiş yolcu uçağı olan A350 XWB ve Airbus’ın havayollarına sunduğu konfordan ödün vermeden optimum karlılık sağlayan diğer ürünleri ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilecekler.

Airbus’ın 200-500 yolcu kapasiteli geniş gövdeli uçak aileleri kendi pazar segmentinin en gelişmiş uçaklarından oluşuyor. Bu uçaklar Türkiye gibi hava trafiğinin dünya ortalamasından daha hızlı büyüdüğü pazarlarda havayollarına, özellikle orta ve uzun menzilli destinasyonlarda genişleme planları için en zeki ve en verimli yolu sunuyor.

 

A350XWB ilk uçuşuna ait  görüntüler…

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.