Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) öncülüğünde, 7+1 Reklam, Dijital ve Organizasyon Ajansı aracılığıyla düzenlenen “Airfest15’” bu yıl 1-2 Ağustos tarihlerinde İstanbul`da, Büyükçekmece Kültür Park’ta.
Geçen yıllarda Selçuk-Efes Havaalanı’nda İzmir`de görev yapan  hava trafik kontrolörlerinin yoğun emekleriyle düzenlenen festival  bu yıl Istanbul`da Airfest`15 adını alıyor.

Festivalde hava akrobasi gösterileri, sanal havacılık gösterileri, helikopter gösterileri, havacılık temalı yer gösterileri, ilgili üniversite ve kulüp etkinlikleri, düzenlenecek. Hediye uçuşların ve konserlerin olacağı havacılık festivalinde çocuklar için de oyun alanları açılacak.

Dünyaca ünlü akrobasi pilotumuz Ali İsmet Öztürk gösterileri ile katılanlara heyecanlı dakikalar yaşatacak. Ayrıca İtalya’dan Team Pinoeer ile Litvanyalı solo gösteri pilotu Jurgis Kairys gösterileri ile festivale renk katacak. Festivalimiz akşam düzenlenecek konserlerle devam edecek.

İstanbul’a nice yıllar sürecek bir festivali armağan etmek, her yaş grubundan insanların havacılık ve eğlenceyi bir arada soluyarak geçireceği güzel bir festival sağlamak ve gençlerimize yeni ufukar yaratmak için gerçekleştireceğimiz Airfest15’e bu sene herkes davetli.

takvim

İşte festivale renk katacak akrobasi pilotları..

Litvanya’dan  akrobasi pilotu  Jurgis Kairys.

İtalya’dan Piooner team akrobasi ekibi

 

23 yıldır göklerde olan akrobasi pilotu İsmet Öztürk

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.