Kırım’da bulunan Akmescit Havalimanı’nın yılın ilk 7 ayında 2,61 milyon yolcuya hizmet verdiği açıklandı.

Rusya Federal Havayolu Taşımacılığı Servisi Rosaviatsiya tarafından yapılan açıklamada, “2015 Ocak-Temmuz ayları arasında Akmescit Havalimanı 2,61 milyon yolcuya hizmet verdi. Ağustos ayında ise yolcu sayısının 440 bini aşarak hizmet verilen toplam yolcu sayısını 3 milyona ulaştığı açıklandı. Sene başından bu yana 20 bin sefer düzenlenenen havalimanının sene sonuna kadar 3.5 milyon yolcuya hizmet vereceği tahmin ediliyor.

Rosaviatsiya verilerine göre, en çok yolcu sayısı 5,4 bin sefer düzenlenen Haziran ayında 896 bin olarak kaydedildi. Taşımacılıkta tepe noktasına 206 sefer ve 35 bin yolcuyla 3 Ağustos’ta ulaşıldı. Akmescit Havalimanı’ndan günde ortalama 150-170 sefer yapıldığı açıklandı.

Akmescit Havalimanı 2015’in ilk 6 ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 3 kat artışla 1,71 milyon yolcuya hizmet verdi. 2014’te havalimanına “Aeroflot”, “VİM Avia”, “Grozny avia”, “Orenburgskiye Avialinii”, “Donavia”, “İjavia” , “Red Wings” ve diğer Rus havayolu şirketlerinin uçakları da inmeye başladı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.