Alman rezervasyon sitesi Traveltainment aylık olarak hazırladığı ve Almanların en çok kullandığı havalimanı destinasyonlarının yer aldığı bir liste yayınladı. Buna göre, Hurghada %42 oranında düşüş yaşarken; Antalya’daki kayıp %24 olarak kaydedildi.

Traveltainment’in yayınladığı Kasım ayı verilerine göre, Hurghada, Rus yolcu uçağının Şarm El Şeyh’te düşürülmesinden sonra, geçen yılın aynı ayına oranla %42 kayıp yaşadı. Oysa ki kent, Ekim ayında büyük bir ivme yakalayarak %30’luk bir artış kaydetmişti. Kasın ayında yaşanan bu büyük kayıp ile birlikte Hurghada’nın pazar payı %6 oranında azalarak %8’e düşerken listedeki yeri 3’ten 6’ya geriledi

Antalya da Kasım ayında kayıp yaşayan destinasyonlardan oldu. %24’lük düşüş yaşayan Antalya’nın pazardaki payı %29’dan %26’ya düşmesine rağmen listedeki yeri değişmedi ve zirvedeki konumunu korudu. Öte yandan Heraklion’a yönelik rezervasyonlarda %23 oranında düşüş kaydedildi. Traviltainment’in paylaştığı rakamlara göre, geçetiğimiz dönemlerle kıyaslandığında Kanarya Adaları da düşüş yaşayan destinasyonlardan oldu. Las Palmas ve Fuerteventura’da her hangi bir gerileme kaydedilmezken, Tenefire’de %5 ve Arrecife’de %4 oranında düşüş yaşandı.

Öte taraftan, Portekiz adası Madeira geçen senenin Kasım ayına oranla kaydettiği %3’lük artışla en çok rezervasyon alan havalimanı destinasyon listesine girmeyi başarırken Palma %4’lük artış kaydetti. Dominik Cumhuriyeti’nde Punta Cana %8 oranında artış yaşadı ve listede üst sıralara yerleşti. (TurizmdeBuSabah)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.