Türk Hava Yolları’nın (THY) yurt dışı uçuşlarında yolcuların beklentilerini öğrenmek için Forsa şirketine yaptırdığı “Uçuş Trendleri 2014” araştırmasının sonuçları, Berlin’de düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna açıklandı.

 

Nazik ve ilgili bir personel ile ekonomi sınıfında olsanız bile rahat koltuklarda oturma imkanına sahip olmak uçakla seyahat eden yolcuların kesinlikle ilk talepleri arasında yer alıyor… Bu tespitler Forsa Araştırma Şirketinin THY ile Almanya’da ortaklaşa gerçekleştirdiği bir anketin sonuçları. Tespitler Alman Hava Yolları Endüstrisi BDL’nin yaptığı anketle de oldukça örtüşüyor.

 

dertaesspiegel

 

Binlerce insanı Almanya’dan Türkiye’ye taşıyor 

THY haftada gerçekleştirdiği 250 uçuşla her gün binlerce insanı Almanya’dan Türkiye’ye taşıyor. Neredeyse her 3 yolcudan biri boğaz metropolü İstanbul’u sadece aktarma için bile kullanıyor.

 

THY şirketi İstanbul’da 107 ülkedeki 250 noktaya ulaşan bir ağ kurdu. Şirketin bu yıl ki yolcu sayısını 12 milyonluk bir artışla 60 milyona çıkması bekleniyor. THY Başkanı Temel Kotil hedefinin THY’yi Avrupa’nın ilk beş yıldızlı havayolu şirketi yapmak olduğunu belirtti.

(TRT Türk)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.