Seyitgazi’nin Doğançayır Mahallesi’nde 4 arkadaşıyla birlikte yamaç paraşütü yapan Göksu Altuğ Kaya (38), dağlık alana düştü. Emekli bir öğretmen tarafından bulunan Kaya’nın bir süre sonra kalbi durdu.

Hayata döndüdürüldü
Sakarya gazetesinde yer alan habere göre alanın dağlık olmasından dolayı olay yerine çağrılan hava ambulansıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Kaya, yapılan müdahaleler sonucu tekrar hayata döndüdürüldü.

Ormanlık alan

Yamaç paraşütçüsü Göksu Aktuğ Kaya (38) ve 4 arkadaşı, geldikleri ilçeye bağlı Doğançayır Mahallesi Kırgız Tepesi’nden paraşütleriyle uçuş gerçekleştirdi. Bir süre sonra Kaya’nın paraşütü bilinmeyen bir nedenden ötürü Gökçederesi mevkisindeki ormanlık alana düştü. Bunu fark eden arkadaşları 112 Acil Servis ve jandarma ekiplerine haber verdi.

Hava ambulansı çağrıldı

Mahallede yaşayan emekli öğretmen Orhan Ulukoca’nın da katıldığı arama çalışmaları sonucu Kaya, kısa sürede bulundu. Daha sonra yaralı paraşütçü, 112 Acil Servis ambulansına alınarak ilk müdahale yapıldı. Alanın engebeli ve taşlık bir alan olması ve yaralının sağlık durumunun kritik olmasından ötürü 112 Acil Servis Hava Ambulans’ı çağrıldı.

Hava akımı iddiası

Kalbi duran Kaya, 112 Acil Servis ambulansında kalp masajıyla güçlükle hayata döndürülürken, ağır yaralı olarak hava ambulansıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Öte yandan, paraşütçünün hava akımına kalarak düştüğü iddia edildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.