American Hava Yolları tarafından 2013 yılında satın alınan US Airways, bu gece San Francisco’dan Philadelphia’ya yaptığı son uçuş ile tarihe karıştı.

ABD’nin en köklü hava yolu şirketlerinden US Airways, bu gece gerçekleştireceği son uçuşla göklere veda etti. American Hava Yolları tarafından 2013 yılında satın alınan US Airways, bu gece San Francisco’dan Philadelphia’ya uçacak son uçağıyla tarih sayfalarındaki yerini aldı.

1939 yılında başlayan US Airways’in son seferi 1939 sefer sayılı San Francisco-Philadelphia uçuşu olarak planlanarak tarihe bir saygı duruşu gerçekleştirildi. Yaklaşık 350 uçağa sahip olan köklü hava yolu firmasının son seferini, hem çalışanlar hem de müşteriler için özel kılmaya çalışan şirket yetkilileri, son uçuş sırasında tüm yolculara şampanya ikramında bulunuldu.

Son Gün Biletleri Temmuz’da Bitti

Amerikan Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada firmanın son uçuşlarını yaptığı 16 Ekim tarihli tüm uçuşlarına büyük talep olduğu ve yüksek fiyata satılan biletlerin Temmuz ayında tükendiği açıklandı.

US Airways’in son seferinde şirketin 1975-1991 yılları arasında yöneticiliği yapan Edwin Colodny (89) de ktıldı. Colodny, son uçuşta yer almanın kendisi için “nostaljik” bir deneyim olduğunu dile getirirken, “US Airways’de 40 yıl çalıştıktan sonra bu isim altında yapılacak son uçuşta olmaktan büyük bir zevk aldım.” dedi.

US Airways’in web sitesi de cuma gecesi itibariyle hizmetlerine son verecek. Ancak, şirketin uçakları ve kabin elemanlarının üniformlarının yenilenmesinin birkaç yılı alabileceği belirtiliyor.

Son Uçuşta Su Takı ile Karşılandı

US Airways’in son seferi olan 1939 sefer sayılı San Francisco-Philadelphia uçuşunda uçak Philadelphia’da su takı ile karşılandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.