Anadolu Üniversitesi ve Anadolu Jet iş birliği ile daha önce ilki yürütülen “Kaynak – İhtiyaç Denklemi 2” projesinin sunumu, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcısı Ali Savaş Koparal, Anadolu Jet Uçuşlar Başkanı Said Şamil Karakaş, Anadolu Jet Pazarlama ve Satış Müdürü Murat Yağmur, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Türk Hava Yolları Eskişehir Bürosu Satış Şefi Süleyman Arslan, Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semra Kurama, Dekan Yardımcısı ve Anadolu Üniversitesi Hasan Polatkan Havalimanı Müdürü Doç. Dr. Ayşe Küçükyılmaz’ın katılımıyla gerçekleşen sunumda, ilk projeden farklı olarak Eskişehir’i Avrupa’daki en az 3 şehirle bağlamanın olası fırsatları ve risklerinin detaylı analizleri aktarıldı.

Eskişehir’in yurt içinde İstanbul, İzmir gibi şehirlerle bağlantısının araştırıldığı geçen yılki projenin devamı olarak bu yılki projede, Avrupa ile bağlantı üzerine çalışmalar yürütülüyor. Avrupa’da en 3 şehirle bağlantıların olası fırsatları, riskleri, maliyeti ve faydalarının detaylı analizlerinin yapıldığı projede her biri uluslararası alanda 40’a yakın uzman çalışıyor.

Tarifeli uçuşlarla, sürdürülebilir bir hava yolu ağı kurulması üzerinde çalışılan proje ile Eskişehir’in önce Türkiye, sonra Avrupa ve ardından dünya ile bağlarının güçlendirilmesi hedefleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.