Anadolu Üniversitesi Ulaştırma Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı’nın düzenlediği  “Pegasus Hava Yolları ile Söyleşi”  adlı etkinlik 23 Ekim Cuma günü Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü Yabancı Diller Yüksekokulu Çok Amaçlı Konferans Salonu’nunda gerçekleştirildi.

Söyleşiye, Pegasus Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy, Pegasus Hava Yolları Kabin Eğitim Müdürü Derya İşbilir, Ulaştırma Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Meserret Nalçakan, Anadolu Üniversitesi Ulaştırma Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Füsun Adar, Öğr. Gör. Nevin Yavuz, Yrd. Doç. Dr. Nalan Ergün, Okutman Sibel Durul, ve Kabin Hizmetleri Bölümü öğrencileri katıldı.

Sunumlardan önce konuşma yapan Öğr. Gör. Füsun Adar, etkinliği düzenlemelerindeki amacın öğrencileri mezun olduklarında istihdam edilebilecekleri şirketlerle tanıştırmak olduğunu belirtirti. Etkinlikteki diğer konuşmacı olan Pegasus Hava Yolları Şirketi Eğitim Müdürü Derya İşbilir ise katılımcılara, uçuş sırasında görevli olan havayolu çalışanlarının ne tür işler yaptığıyla ilgili bir sunum yaptı. İşbilir ayrıca bir kabin memurunun bireyler arası iletişimde başarılı ve işinde güvenilir olması gerektiğine de değindi.

Söyleşinin devamında ise Pegasus Hava Yolları Şirketi Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy, “Sektörde iyi yetişmiş kaliteli personel açığı var. Türkiye genelinde iş bulma sıkıntısı hâkim ancak havacılık sektöründe pek de öyle olduğu söylenemez. O nedenle yüzyılın mesleğini seçtiğiniz için sizi kutluyorum.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.