Lufthansa’nın kardeş ucuz havayolu şirketi Eurowings’e rakip geliyor. Türk Hava Yolları’na bağlı AnadoluJet’in Almanya’da da uçuş yapmayı planladığı belirtiliyor

Alman Handelsblatt gazetesine konuşan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Almanya’daki ucuz havayolu pazarına girmeyi düşündüklerini söyledi. Kotil, “kardeş havayolu şirketi Anadolu Jet’in yakında önce Almanya, ardından da Fransa ve İngiltere’den uçmasını planladıklarını” söyledi.

Henüz kesin bir karar verilmemekle birlikte uçuş tarihi olarak önümüzdeki yılın yaz aylarını düşündüklerini belirten Kotil, AnadoluJet biletlerinin Türk Hava Yolları’nın iç uçuşlarından yüzde 30 ila 40 daha ucuz olduğunu belirtti.

Yaklaşık 7 yıl önce kurulan AnadoluJet, şu anda Türkiye’de 29 uçağı ile 49 havalimanında hizmet veriyor. Giderek büyüyen şirket, Almanya’da Lufthansa’nın kardeş şirketi Eurowings’e muhtemel rakip olarak değerlendirildi.

Ancak Lufthansa, Star Alliance’daki ortağı Türk Hava Yolları’nın Almanya pazarına açılma planıyla ilgili yorum yapmadı. Ticari ortaklıkları da bulunan Lufthansa ve Türk Hava Yolları, ucuz havayolu şirketi Sun Express’i birlikte işletiyor.

Uluslararası anlaşmalar uyarınca AnadoluJet, Almanya’dan sadece Türkiye’ye uçuş yapabilecek. Avrupa’nın diğer noktalarına ise hizmet veremeyecek. ( Deutsche Welle Türkçe)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.