2011 yılı kasım ayında büyük umutlarla sivil havacılığa açılan, iktidar partisinin ilimizdeki yetkililerinin “Türkiye’nin her yerine seferler yapılacak” diye söz verdiği Cengiz Topel Havaalanı’ndan sefer yapan tek firma olan Anadolu Jet Kocaeli’yi tamamen sildi.

Cengiz Topel Havaalanı’ndan önce bir süre sadece Trabzon’a seferler yapılmıştı.  Daha sonra Bora Jet firması bir süre Cengiz Topel’i kullandı. Bir süreden beri de Anadolu Jet Ankara üzerinden aktarmalı seferler yapıyordu. Cengiz Topel Havaalanı yeterince tanıtılmadığı, pazarlanmadığı için, zaten sık sık aksayan seferler yapan Anadolu Jet de artık pes etti.

Anadolu Jet, bu 10 Eylül günü son uçuşunu yaptı. Anadolu Jet uçuş yapmasa bile internet sitesinde bilet satış ve rezervasyon kısmında Kocaeli’nin adı yer alıyordu. Anadolu Jet artık buradanda Kocaeli’nin ismini çıkardı. Bir umut yeniden seferlerin başlamasını bekleyen Kocaelililer’in artık tüm hayali sona erdi. Cengiz Topel Havaalanı’nı artık askeri uçaklar ve az da olsa ticari uçaklar kullanıyor. Bir kez daha Cengiz Topel’den sefer yapılır mı, bu konudan hiç bir umut yok.
(Özgür Kocaeli)

Facebook ile Yorum Yapın

2 YORUMLAR

  1. beceriksizliğin ve ali dibo oyunlarının çok güzel oynandığı bir sahne oldu. herkesin bildiği gib c. topel özellikle çalımıyor gibi gösterilmek için ellerinden geleni yaptılar. birilerinin işine gelmedi burası. bakalım nereye kadar engelleyebilecekler.

  2. senaryo çok planlı ve organize bir şekilde oynandı. ak partililer ve akmis seyahatin sahibi ve sahipleri kına yakabilirler. kartopu gibi türkiyede büyümesi belkide en hızlı havaalanı olacaktı. gecenin bir yarısı esenboğada yatması gereken uçak sefer yapılıyor gibi izmite gönderildi, yine aynı uçak sabahın köründe esenboğaya geri çağrıldı. üstelik aktarmalı, berbat saatler, zırt pırt sefer iptali, reklam hiç yok, kimsenin haberi yok. sırf seçimler öncesi izmit halkına bak biz burayı çalıştırıyoruz demek için. senaryo çok iyi yazıldı. kışın haftada 7 gün olan sefer sayısı ne hikmetse yazın 2 ye düştü. yazıklar olsun. böyle siyasete. bizde salağız yedik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.