Anamur Belediyesi’nin girişimleri ile Anamur sahiline anıt uçak kurulumuna başlandı

Türk Hava Kuvvetleri envanterinde yıllarca görev yaptıktan sonra, uçuştan çekilen F-4 Phantom uçağı tüm görkemiyle sergilenmeye hazırlanıyor. 66-0339 kuyruk numarasına sahip olan uçak, 19.20 metre uzunluğa, 11.77 metre kanat genişliğine sahip savaş uçağı Anamur Belediye Başkanı Mehmet TÜRE’nin Anamur’a kazandıracağı Sahil Projesi’nde açık hava müzesi hizmeti verecek.

Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’ndan Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet TUĞRUL ve Belediye Teknik Personelimiz Hasan OKTAR gözetiminde, 3 tır ve 8 kişilik personelle Anamur’a getirilen savaş uçağı Belediye Başkanı Mehmet TÜRE’ nin yurt dışı temaslarının ardından ziyarete açılacak.

Eski bir Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu olan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe yaptığı açıklamada, anıt uçağın Anamur’a hayırlı olmasını dileyerek ;  Kıbrıs Barış Harekatı’nda bir üs görevi görmüş olan, Rauf DENKTAŞ’ ı misafir eden ilçemiz açısından oldukça önem arz ettiğini, 50 yıllık yaşayan bir tarihin Anamur’da gururla sergileneceğini belirtti.

anamur_18843 anamur_18844 anamur_18845 anamur_18846 anamur_18847 anamur_18848

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.