Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın batı ilçelerine (Demre, Kaş, Finike, Kumluca) hizmet verecek, kentin üçüncü havalimanı için, önceden belirlenen arazinin büyük uçakların iniş kalkışına yetersiz olduğunu, bu nedenle, charter uçaklarının da inip kalkabileceği daha geniş bir arazi arandığını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, batı ilçeleri gezisinin ikinci durağında Finike’ye geldi. Bir düğün salonunda partililer ve Finikelilerin de izlediği bir basın toplantısı düzenleyen Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi’nin Finike’de yapacağı çalışmaları açıkladı.

TÜREL : Daha önce Demre Kaş  arasında bir alan tespiti yapılmış ama büyük uçaklar oraya inemez…

Menderes Türel’in  Antalya batı ilçelerine hizmet verecek  3’üncü havalimanı için şunları söyledi.
” Geçen hafta Antalya Expo Raylı hattının protokolünü imzalamak için Ulaştırma Bakanı ile birlikteydik. Altyapı genel müdürlüğü ile de görüşmemiz oldu. Havaalanı meselesi de gündemimizde. Milletvekillerimiz de konuyu yakından takip ediyor. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak bu planlamanın içinde olacağız. Daha önce Demre kaş arasında bir alan tespiti yapılmış ama büyük uçaklar oraya inemez. Biz buraya büyük charter uçakların inmesini arzu ediyoruz. Bununla ilgili daha uygun bir alan gerekiyor. Bu bölgede havaalanı yapacak bin alan bulabilmek hayli güç. Dik dağların olduğu bir bölge. Bakanlık araştırmalarını sürdürüyor iki üç gün sonra bir heyet gelecek belediye başkanlarıyla görüşecekler. Bu havaalanı nereye yapılabilir konusundaki çalışmalarımız sürecek. Şimdi üzerinde büyük bir ehemmiyetle çalışıyoruz. inşallah iyi bir arazi bulacağız ve havaaalanını yapacağız” (ANTALYAAJANS.COM)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.