Twitter’da yazılan  olumsuz mesajlar sıkıntı yarattı…
Geçtiğimiz günlerde Trabzon Havalimanında  yaşanan bir olay, hem kent hem de havalimanı imajına olumsuz yönde etki yaptı.
 Trabzon’dan yayın yapan ” haber61.net” adlı internet sitesinden Levent Ustabaşı  , Arap turistlerin  sık sık karşılaştıkları sorunlarla ilgili  bir  röportaj gerçekleştirdi.  Konulardan biri de Havalimanında yaşanan  bir olayla ilgiliydi.
Yabancılara gayrimenkul kiralayan bir şirketin ortağı  Muhammed Mansour Ababtain ile  genel müdürü Volkan Aksu , gazeteci Ustabaşı’na  yaşananlarla ilgili bu iddialardan birini   dile getirdiler.
Aksu ,” Bir Arap turist araç iadesine gittiğinde müşteri uçak kalkış saatine kadar bilerek bekletildi.  Daha sonra da müşteriye de, ‘siz ceza yediniz bize resimleri geldi. Mesajı geldi. Araçta hasarlar oluştu.’ dediler. Halbuki böyle birşey yoktu. Müşteri de uçağın kalkış saati geldiği için hemde dil sorunu yaşadığı için fazla direnemedi ve depozitosunu yakarak uçağa bindi.”” dedikten sonra sözlerine şöyle sürdürdü.”  Sonrasında bu olayı ve firmanın resimlerini twitter da paylaştı. Bu mesaj 1,5 milyon kişiye gitti. Suudi  Arabistan Konsolosluğu mesajı şikayet kabul edip kendi resmi twitter hesabından Türkiye’ye ve özellikle Trabzon’a gelecek olan vatandaşlarını konuyla ilgili uyardığını” vurgulayarak, ” Bu hoş bir reklam olmadı ve bunun olumsuz etkilerini hem biz hemde çok sevdiğimiz bu kent yaşadı. İlerleyen zamanda da bu şekilde devam edilirse yaşanmaya devam edecek.” dedi.(Bağımsız Havacılar)
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.