Hakkâri Reşko doğa sporları ve Kültür Derneği üyesi 10 genç aldıkları eğitimle yamaç paraşütü için Türk Hava Kurumu onaylı P2 pilot sertifikası aldı.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen Benim ’de Kanatlarım Olsun projesi ile 10 Hakkârili genç Antalya’da Türk Hava kurumuna ( THK ) bağlı Antalya Sportif Havacılık Kulübü tarafından verilen teorik ve uygulamalı eğitimler sonucunda yamaç paraşütü P2 sertifikası aldı.

Yamaç paraşütü eğitim pilotu Cemalettin Erolan yaptığı açıklamada, Türkiye’nin birçok yerinde eğitim verdiklerini belirterek, “Birçok kişiyi uçurdum. Bizler Türkiye’nin en ücra köşesine gidip eğitim veremedik ama onlar bize geldi. Gençler çok azimli artık Hakkâri’de de yamaç paraşütü var diyebiliyoruz. Ne mutlu bize diyebiliyoruz” dedi.

Eğitime katılan Mazlum Tekçe isimli genç ise “Yamaç paraşütü ile uçmayı çok istiyordum. Şimdi burada aldığım eğitim ile artık Hakkâri’de uçabileceğim. Çok mutluyum. Bize bu imkânı sağlayan Reşko Doğa Sporları Kültür Derneğine ve Sportif Havacılık Kulubüne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Reşko Doğa Sporları Kültür Derneği Başkanı Emin Yıldırım ise dernek olarak Hakkari’nin doğa sporları potansiyelinin ortaya çıkarılması ve gençlerin doğa sporları profesyonelce yapmaları için çaba gösterdiklerini belirti.

Yıldırım, projelerine destek veren olmak DAKA yetkililerine buradan teşekkür etti.

1-882 2-526

(Yüksekova Haber)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.