Nazlı Ilıcak  THY Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Hamdi Topçu yerine, İlker Aycı’nın atanmasıyla ilgili  iddialarda bulundu.

Ilıcak , Bugün gazetesinde yayınlanan köşe yazısının ilk bölümünde,’Seçim öncesinde siyasi konulara yoğunlaştığımız için, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Hamdi Topçu yerine İlker Aycı’nın gelmesi üzerinde pek fazla duramamıştım.
Olayın perde arkasını anlatayım: Bilal Erdoğan ile Hamdi Topçu, gözlerden uzak, hava meydanı VIP salonunda buluşuyorlar. Bilal Erdoğan, THY Personel Müdürlüğü’ne ve Satın Alma Müdürlüğü’ne atanması için 2 isim veriyor. Bunlardan biri İlker Aycı. Hamdi Topçu, bir devlet kurumunda, tepeden inme atanma yapılamayacağını, kurallara uyulması gerektiğini hatırlatıyor. “Aksi takdirde, hukuken sorumlu olurum” diyor. Ama mesele bu noktada kapanmıyor. Hamdi Topçu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayağı kaydırılıyor ve Satın Alma’nın başına önerilen İlker Aycı, Bilal Erdoğan’ın istekleri doğrultusunda, THY Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getiriliyor.” diye yazdı.

Hükümete muhalif yazılarıyla bilinen Nazlı Ilıcak’ın, Bilal Erdoğan tarafından THY Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atandığını(!) iddia ettiği THY  Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile eski başkan Hamdi Topçu ve Bilal Erdoğan’ın vereceği yanıtlar merak ediliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.