Atlasglobal, yarının pilot adaylarını ve uçuş ekibini yeni Yeşil Binası Çebinatura Green Ofis’te eğitecek.

2011 yılından beri Atlasglobal bünyesinde eğitim veren Atlantik Uçuş Akademisi (AFA) Atlasglobal’in sürdürülebilir ve global marka olma yolculuğunda Beylükdüzü’ndeki Çebinatura Green Ofis’e taşındı.

Leed Gold (Yeşil Bina) Sertifikası’na sahip olan Çebinatura Green Ofis, yenilenebilir temiz enerjiyi teşvik eden, enerji tasarrufu sağlayan, çevreye saygılı yeni nesil binaların en son örneklerinden birisi olma özelliğine sahip.

3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi-ÇEDBİK Ödülüne layık görülen Çebinatura Green Ofis, Leed Gold kriterleri doğrultusunda elektrik enerjisi tüketiminde yüzde 38, su kullanımında yüzde 42 oranında tasarruf sağlıyor.

Çebinatura Green Ofis Beylikdüzü E-5 ‘ e sıfır, metrobüs durağına 20 adım mesafede bulunuyor. Binanın dış cephesinde kullanılan Argon gazlı camlar, maksimum derecede ısı ve ses yalıtımı sağlıyor.

Binada, değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak çalışan VRV ısıtma soğutma sistemi mevcut.  A+ klima santralleri ise maksimum derecede enerji tasarrufu sağlıyor. Binanın çatısına konumlandırılan Güneş Enerjisi Panelleri ise ortak kullanım alanlarının giderini önemli ölçüde azaltıyor.

Dört kat otopark, iki kat dükkan ve 12 home office katı olmak üzere toplam 18 kattan oluşan yeşil binanın her katında brüt 65 / 81 / 90 / 140 ve 142 metrekare olmak üzere 5 farklı tipte 12 ofis bulunuyor. Toplam 21.000 metrekare alana sahip binanın her katı 1.200 metrekareden oluşuyor. Tüm ofislerin kendi otoparkları mevcut. 

AFA+Binasi

AFA+Binasi+Gorsel+2

AFA+Binasi+Gorsel+3

AFA+Binasi+Gorsel+4

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.