Atlasjet’in Ukrayna’daki iştiraki Atlasjet Ukrayna’nın Eylül ayında seferlere başlaması planlanıyor.

airlinesroute.net internet sitesinin yayınladığı bilgiye göre, Atlasjet’in Türkiye’deki ana şirketi Ukrayna’daki iştiraki olan havayolu şirketiyle ortak uçuş anlaşmasını imzaladı.

Ortak uçuş anlaşması kapsamında Odessa-İstanbul, Lviv-İstanbul, Kiev-İstanbul ve Harkiv-İstanbul seferlerinin yapılması öngörülüyor. Atlasjet’in resmi internet sitesinde Harkiv, Lviv ve Odessa kentleri varış noktası olarak eklendi fakat bilet satışı daha başlamadı.

Haftada 6 kere yapılacak Odessa-İstanbul seferlerin 8 Eylül’de, haftada 2 kere yapılacak Kiev-İstanbul seferlerin 10 Eylül’de, haftada 4 kere yapılacak Harkiv-İstanbul seferlerin 15 Eylül’de, haftada 3 kere yapılacak Lviv-İstanbul seferlerin 16 Eylül’de başlaması planlanıyor.

avianews.com muhabiri, ‘Atlasjet Ukrayna’ temsilciliğine yönelttiği bilgi talebine karşılık havayolu yetkilileri açıklama yapmaktan kaçınarak 4 Temmuz’da toplanan özel komisyonun resmi kararını beklediklerini belirttiler.

‘Atlasjet Ukrayna’, Mayıs ayında Ukrayna içinde uçuş yapmayı planladığını açıklamış ve A320 tipi iki uçağını satın almıştı. Fakat belli bir zaman sonra bu uçaklar Türkiye ve Irak’a kiraya verilmişti.

‘Atlasjet Ukrayna’ 2013 yılında Ukrayna’nın Lviv şehrinde kurulmuştu.

(Kırım Haber Ajansı/QHA)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.