Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Ardahan’a havaalanı yapılması için çalışmalarını hızla sürdürdüklerini söyledi.

Demirci,  yaptığı açıklamada, Ardahan’a havaalanı yapılmasının milli bir mesele olduğunu ifade etti.

Havaalanını istemesinin en büyük sebebinin Ardahan’ın geleceği olduğunu ifade eden Demirci, şunları kaydetti:

“Benim ideolojim var, bir dünya görüşüm de var ancak sorunların çözümü bizim elimizde ise bunu çözmek en büyük sorumluluğumuzdur. Burada siyaset yapamayız. Havaalanı bizim için sadece bir havaalanından ibaret değil. Uçaktan inip evimize gidelim derdinde değiliz. Biz bunu isterken, bu konuda sesimizi yükseltirken, yatırımcı gelmesi içindir. Ardahan’ın kalkınması içindir. Ankara’ya Ardahan’ı yakın etmek içindir. Rahat ve kolay ihracat kapısı olmak istiyoruz. Havaalı istihdam demektir.”

Havaalanın açılmaması halinde Ardahan’ın daha da göç vereceğini ileri süren Demirci, devletin havaalanı ve demiryolu çalışmaların hızlandırması gerektiğini söyledi.

Ardahan’ın eski Ardahan olmadığını, artık büyük düşünen bir Ardahan’ın karşılarında var olduğunu, bu nedenle havaalanının şart olduğun vurgulayan Demirci, “Buna paralel, iki sınır kapımızın birisi daha açılacak, bağlantı yollarımız ve tünellerimiz için de çalışıyoruz. Çünkü Ardahan son nokta olmaktan çıkıp, başlangıç noktası olmalı. Ardahan, Anadolu’nun giriş kapısı. Ardahan, Kafkasya, Orta Asya’ya açılan kapı olacak. Eğer benim 500 bin nüfusum Ardahan dışında yaşıyorsa ve bunun büyük bir bölümü sermaye sahibi ise, o zaman benim bunu bu bölgeye çekmek için bu tür taleplerimin olması normaldir” diye konuştu.

Ardahan’a havaalanı konusunda yeterli lobiyi oluşturduklarını anlatan Demirci, haklı olduklarını, başka türlü göçün durmayacağını sözlerine ekledi.

(Ardahan Haberi)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.