Pamukkale`de Ekim ayı itibariyle Kapadokya`daki gibi balon turları düzenlenmeye başlayacak. Ekim ayında başlayan balon turları Mayıs ayına kadar devam edecek. Yaklaşık 50 bin turistin turlara katılmasının bekleniyor.

Pamukkale Turizm Derneği Başkanı Oysal Aslan, UNESCO Dünya Miras Listesi`nde yer alan “beyaz cennet” Pamukkale’yi 7 ayda ziyaret edenlerin sayısının, geçen yıla oranla yüzde 10 arttığını bildirdi. Aslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yılın ilk 7 ayında Pamukkale`yi 911 bin 524 kişi ziyaret ederken bu yıl aynı dönemdeki ziyaretçi sayısının ise yaklaşık yüzde 10 oranında artarak 993 bin 839 a yükseldiğini belirtti.

Balon turları düzenlenecek

Öte yandan Pamukkale`de Ekim ayı itibariyle Kapadokya`daki gibi balon turları düzenlenmeye başlayacağı açıklandı. “Beyaz Kale” olarak da adlandırılan travertenler ve üzerindeki Hierapolis antik kentinin gökyüzünden seyredilebileceği uçuşların, her gün gündoğumu ve günbatımında gerçekleştirileceği belirtildi.

Ekim ayında başlayan balon turları Mayıs ayına kadar devam edecek. Yaklaşık 50 bin turistin turlara katılmasının beklendiği ifade edildi.

(haberturizm)

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.