Proje arayışı süren havalimanı konusu, Milletvekili Sadık Badak başkanlığında Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve Elmalı belediye başkanlarının katıldığı toplantı ile masaya yatırıldı

Antalya’nın batısına yapılması planlanan ve proje arayışı süren havalimanı konusu, Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve Elmalı belediye başkanlarının katıldığı toplantı ile masaya yatırıldı. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ve Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Kumluca Belediye binasında Antalya Milletvekili Sadık Badak başkanlığına havalimanı konusuna görüş alışverişinde bulunmak üzere toplantı düzenledi.

Badak Başkanlık yaptı
Antalya Milletvekili Badak, sürekli gelişen ve büyüyen Antalya’nın batısında bir havalimanı ihtiyacının olduğunu, bu havalimanının nereye ve nasıl yapılması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldiklerini söyledi. Yapılacak havalimanının hem Antalya merkezinin yoğunluğunu azaltacağını, hem de Antalya’nın batısına ekonomik anlamda büyük kazanımlar sağlayacağını belirten Badak, havalimanın uygun yere yapılması halinde başta turizm olmak üzere tarım, ticaret ve diğer konularda bölgeye büyük katkı sağlayacağını belirtti. Toplantıya katılan belediye başkanları da yapılacak olan havalimanının en uygun yere yapılmasını, bu konuda beş ilçe belediye başkanı olarak herhangi bir ayrımcılık ve görüş ayrılığı yapmadan bölgenin kazanımlarını ön planda tutarak destek vereceklerini ve ortak hareket edeceklerini bildirdi.

(Sabah)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.