MÜSİAD Bursa Şube başkanlığına veda etmeye hazırlanan Hasan Çepni, şehrin hava ulaşımına açılmasına katkı sağlayacak Bursa Hava Yolları projesinin takipçisi olacaklarını dile getirdi.

İhracat üssü Bursa’nın hava ulaşımının olmamasının, kent için haksızlık olduğunu savunan Çepni, “Sabiha Gökçen’de ikinci pist de yoğunluğa çare olamadı.Bursa Havaalanı’nın faaliyete geçmesi aslında kendileri için de son derece faydalı olacak. Onlar için de ciddi önem arz ediyor” dedi.

TARTIŞMASIZ GERÇEK

Bursa’nın hava alanı sorununu her platformda dile getirdiğini vurgulayan Hasan Çepni, “Şehir siyasi ve ekonomik anlamda havaalanı sorunu yaşamayı hak etmiyor. Türkiye’nin ikinci büyük üretim yapan şehrine havaalanına şart.Bunları tartışmaya gerek bile yok” açıklamasında bulundu.

ALGI YÖNETİMİ

Yenişehir Havaalanı’nda algı yönetimi yapıldığının altını çizen MÜSİAD Başkanı Hasan Çepni, “Bundan 10 yıl önce Yenişehir Havalimanı’nın doluluk oranı yüzde 80’in üzerinde idi.Sabiha Gökçen Havalimanfnın canlandırılması adına bir algı yönetimi yapıldı, Bursa da bunu seyretti” diye konuştu.

Bursa  Kent Gazetesi’ne yaptığı ziyarette Bursa’nın tartışmalara yol açan Yenişehir havaalanın canlandırılması için MÜSİAD olarak tüm gayreti sarf ettiklerini belirtti. BTSO’nun yıl içersinde yurtdışına 10’a yakın uçak kaldırmayı planladığı bilgisi verildi.Bursa’nın hava alanı sorununu her platformda dile getirdiğini vurgulayan Hasan Çepni, “Şehir siyasi ve ekonomik anlamda havaalanı sorunu yaşamayı hak etmiyor. Türkiye’nin ikinci büyük üretim yapan şehrine havaalanına şart.Bunları tartışmaya gerek bile yok” diyerek Yenişehir hava alanında algı yönetimi yapıldığının altını çizdi. Hasan Çepni, “Bundan 10 yıl önce Yenişehir Havalimanı’nın doluluk oranı yüzde 80’in üzerinde idi.Sabiha Gökçen Havalimanı’nın canlandırılması adına bir algı yönetimi yapıldı, Bursa da bunu seyretti. Sonrasındaki algı ise Bursa’nın yolcu bulamadığı yönünde oldu” dedi.

Bursa’da THY Hayali

Bursa Kent gazetsinde çıkan habere göre, Bursa’nın çığlığını duyan Türk Hava Yolları, Erzurum ve Trabzon’a Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan deneme seferlerine başlayacak. Deneme seferi gerçekleştirilecek yerler arasında Gaziantep’de yer alırken Muş ise aday şehirler arasında bulunuyor. Habere göre projenin başarıya ulaşması için Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na ciddi bir iş düşüyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.