Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), seferberlikte yoğun talebin geride kalmasıyla Rusya’dan yurt dışına uçak bileti fiyatlarında rekor düşüş olduğunu duyurdu.
ATOR’un tespitlerine göre, eylül sonundan ekim sonuna Rusya’dan Türkiye’ye uçak bileti fiyatları yaklaşık 7 kat, Ermenistan’a olan fiyatlar ise 30 kat azaldı.
Açıklamada buna ilişkin bazı örnekler de paylaşıldı. Buna göre, 26 Eylül’de Moskova’dan Erivan’a en ucuz uçak biletlerinin kişi başı tek yön 380 bin rubleye kadar fırlarken, örneğin 26 Ekim için aynı yönde tek yön bilet ücreti 13 bin rubleye geriledi.
Yine ATOR araştırmasına göre, seferberlik ilan dilmesinin ardından İstanbul’a direkt uçuş biletleri tükenirken, tek yön bilet fiyatı 178 bin 500 rubleye kadar çıkmıştı. Bugün Moskova veya St. Petersburg’dan İstanbul’a tek yön biletler bagajsız 20 bin ruble, bagajlı  27 bin 600 ruble civarında.
THY web sitesinde örneğin bu perşembe günü İstanbul’a Moskova’dan tek yön direkt uçuş fiyatı 22 bin rubleden başlıyor.
Bu destinasyonlara ek olarak Taşkent, Tiflis ve Dubai biletlerinin fiyatları da düştü. Genel olarak, Rusya’dan yurt dışına uçuşların maliyeti, seferberlik ilan edilen günlere kıyasla 4-10 kat azaldı.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.