Kuzey Almanya Bingöllüler Derneği, 2013 tarihinde başlatmış olduğu Hamburg- Bingöl, Bingöl- Hamburg direkt uçuşların başlamasına yönelik çalışmaların başarıyla sonuçlandığını, iki hafta sonra uçuşların başlayacağını açıkladı.

Kuzey Almanya Bingöllüler Derneği tarafından yapılan açıklamada, Bingöl Havalimanı’nda yurtdışına direkt uçuşların başlamasına yönelik çalışmaların sonuçlandığı bildirildi.

Konu hakkında yapılan açıklamada, “Artık sadece Almanya’dan değil, Avrupa’nın ve hatta dünyanın farklı ülkelerinden Bingöl`e iki hafta sonra direkt uçuşlar başlayacak” denildi.

Dernek adına açıklama yapan Basın ve Halkla İlişkiler sorumlusu Yusuf Gürçay, “Bilindiği üzere gurbetçi hemşerilerimiz hava yolculuğunda büyük sıkıntılar yaşamaktaydı. Bizde gurbetçi hemşerilerimizin daha rahat, huzurlu ve direkt yolculuk yapabilmeleri için yoğun çalışmalar başlattık ve Allah`a şükür azim ve kararlılıkla sonuca vardık. İnşAllah iki- üç hafta içinde havalimanımız yurtdışı hatları açılacak, uçuşlar için bütün hazırlıklar tamamlanacaktır” dedi.

“RAĞBET OLMAZSA İPTAL EDİLEBİLİR”
Gürçay, Uçuşların istenilen rağbeti görmemesi halinde iptal edilebileceğini ifade ettiği açıklamasında, “Tabi her şey bununla bitmeyecektir. Uçuşların başlaması için halkımızın; gurbetçi hemşerilerimizin ilgisi büyük önem taşıyacaktır. Aksi takdirde uçuşlar istenilen verimi veremeyeceği gibi aksayabilecek ya da iptal edilebilecektir. Ayrıca uçuşların bir an önce başlaması için çalışmalarımız devam edecek, uçak şirketleriyle derhal yazılı ve bizatihi görüşmelerimiz başlayacaktır. İnşAllah bunuda başaracak, gurbetçilerimiz memleketimize; hemşerilerimizde gurbetteki sevdiklerine direkt uçuşlarla daha kolay ve rahat yolculukla kavuşacaklardır. Son olarak emeği geçen Sayın Cevdet Yılmaz’a ve danışmanlarına ve özellikle havaalanımız müdürüne ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ediyor, memleketimizin tanıtımına ve kalkınmasına büyük katkı sağlayacak uçuşların halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Daha önce ise Bingöl Havalimanı’nın Geçici Hava Hudut Kapısı olduğu açıklanmıştı. Bingöl Havalimanı, Geçici Hudut Kapılarında bulunması gereken donanımları hazırladıklarını açıklamıştı. (Çapakçur Gazetesi)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.