i
Virgin Airlines havayolu şirketinde 12 yıl boyunca çalışan Mandy Smith, ‘Cabin Fever’ (Kabin Ateşi) adlı kitabında hosteslerin iş hayatını ele aldı. Smith, klişeler ile anılan bir işte çalışmanın nasıl bir duygu olduğunu ve ünlülerle yapılan lüks partilere de değindi.
Daily Mail’e konuşan Smith, şirket sahibi Branson ve Ronan Keating gibi ünlülerin uyuşturucu partilerine tanık olduğunu anlattı. Yazar bu partilerden birinde bir hostesin oral seks yaparken yakalandığını ve bu nedenle işinden olduğunu da iddia ediyor.
288624-air-hostess-mandy-smith
Birinci sınıf kategorisine bilet alamayıp bir alt sınıfı olan konfor kategorisinde uçan yolcuların, kendilerini ekonomik bilet alan yolculardan daha üstün gördüklerini aktaran Smith, bu yolculardan birisi tarafından yüzüne pizza fırlatıldığını anlattı.
Smith için en etkili olay ise uçak tuvaletinde gerçekleşti. Smith, “Çocuğunu düşüren bir kadının karnındaki dikişleri patlayınca, onları dikmek zorunda kalmıştım. Her türlü durumda sakin olmak ve yardım etmek zorundayız” ifadelerini kullanıyor.
12 yılın sonunda işine son veren Smith, eski hayatını hiçbir şeye değişmek istemediğini belirterek, sadece gaz çıkaran yolcuların kokularını özlemediğini belirtti.(Cumhuriyet)
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.