THY Teknik A.Ş.’nin hangi iş koluna bağlı olduğuna dair mahkeme sürecinin tamamlanması ve Yargıtay’ın Metal İş kolunda olması konusunda karar vermesinin ardından DİSK , Hak-İş ve Türk İş’e bağlı metal sendikaları THY Teknik çalışanlarını kendi sendikalarına  üye yapmak üzerinden ardı ardına duyuru yayınlamaya ve sosyal medya üzerinden hem personeli hem de kamuoyunu etkileme çalışmalarına hız vermeyi sürdürüyorlar.

Bunlardan biri de Birleşik Metal-İş Sendikası..Bugün hem sahada yüzyüze, hem de SMS kanalıyla Tekniş A.Ş çalışanlarıyla  diyalog kurarak örgütlenme faaliyetlerini yürüttüler.

Konuyla ilgili olarak DİSK’e bağlı Birleşik Metal- İş Sendikası facebook sayfasından yapılan açıklamada,”Atatürk Havalimanında ,THY Teknik A.Ş’den üyelerimizle vardiya çıkışında biraraya gelindi, bilgilendirme yapıldı… Sendikamıza üyelikler devam ediyor.” denildi.

11402973_10153375764874303_4846809485592225126_n

Öte yandan, sendika çalışanlara ayrıca SMS gönderdi.. SMS ‘de  yer alan ifadeler şöyle:

”  Üyelik akışı Cuma gününden itibaren devam ediyor. Şimdi önümüzde aşama aşama tamamlamamız gereken işler duruyor. Ilki, başladiğımız işi bitirmek, DİSK Birlesik Metal’e üyelikleri tamamlamak olmalı. Bu konuda ne kadar hızlı davranırsak yeni dönem TİS süreci de o kadar kısa sürede başlayacakHemen ardından sendikamiz catısı altında açılacak yeni şubede THY Teknik calışanları kendi kurullarını oluşturacak, temsilcilerini seçecek, yönetimini belirleyecek. Eş zamanli olarak yeni dönem toplu sözleşme hazırlıklarımızı sürdürecegiz. THY Teknikte elbirliği ile gerçek bir sendikal yapı kuracağız. Katıl, birlikte başaralım.”  

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.