Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde trafik, bayram tatilini geçirmek üzere ilçeye akın eden binlerce tatilciler nedeniyle durma noktasına geldi.

Milas-Bodrum Havaalanı’na 47 uçakla 10 bin kişinin geldiği açıklandı. Esnaf ve turizmciler durgun başlayan sezon sonrası doluluk oranlarındaki artıştan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Turizmin gözde merkezlerinden Bodrum’a bayram öncesi vatandaşlar akın etmeye başladı. Bayram tatilini geçirmek üzere İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayanlar, bugünden itibaren ilçeye gelmeye başladı. Milas- Bodrum Havaalanı’na bugün 47 uçakta yaklaşık 10 bin yerli turist, taşındı. THY, bugünden itibaren bayram süresince tam 49 ek sefer koydu. Özel hava şirketlerin de hem sefer sayısını hem de kapasitesi fazla olan dev uçaklarını Bodrum hattına yönlendirdiği öğrenildi. THY Bodrum Şubesi yetkilileri geçtiğimiz bayrama oranla bu bayramda yüzde 20 oranında daha fazla yolcu taşınacağını belirtti.

TRAFİK KİLİTLENDİ

Uçakların ilçeye gelmesiyle birlikte öğlenden itibaren ilçe girişindeki Emin Anter Bulvarı, Cevat Şakir Caddesi, Atatürk Caddesi ve Kıbrıs Şehitler Caddesi’nde trafik durma noktasına geldi. Yavaş ilerleyen Bodrum yolları İstanbul trafiğini aratmadı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin çalışmasıyla ulaşım hızlandı.

(Haber 7)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.