Borussia Dortmund, Eurowings ile ilk uçuşunu gerçekleştirdi.8 kez Alman ligi şampiyonu olan Borussia Dortmund oyuncuları özel tasarlanmış Eurowings Airbus uçağı ile Salzburg’a uçarak antrenmanlara başladı. 

Borussia Dortmund ilk defa Team Airbus’un EW1909 numaralı uçuşu ile geçtiğimiz günlerde havalandı. 8 kez Alman ligi şampiyonu olan ekibin yolculuk ettiği Airbus A320 tipi Eurowings uçağı, kulübün renkleri olan siyah ve yeşile boyandı ve ekibi sezon öncesi ilk kampları için Dortmund’dan Salzburg’a taşıdı. 

Airbus uçağını BVB renklerine boyamak için toplam 250 kg boya kullanıldı. 

Uçağa 250 kilo ağırlığındaki boyayı uygulayabilmek için tasarımcılardan, grafikçilerden, renk uzmanlarından, havacılık teknisyenlerinden, ressamlardan ve mühendislerden oluşan bir ekip dokuz gün boyunca bu görülmeye değer tasarımı ortaya koymak için çalıştı. 

Eurowings CEO’su Oliver Wagner  “Kuzey Ren Vestfalya’nın en büyük havacılık şirketi olarak BVB ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Yalnızca aynı ülkeyi değil aynı zamanda aynı tutkuyu ve coşkuyu paylaşmaktayız. BVB nasıl insanları büyüleyip bir araya getiriyorsa biz de kanatlarımızla insanları bir araya getiriyoruz’’ dedi. 

Borussia Dortmund Başkanı Hans-Joachim Watzke ise Airbus uçağının üzerinde BVB renklerini görmekten duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: ’’BVB uçağının tasarımından çok etkilendik. Airbus ekibini sadece ulusal düzeyde değil aynı zamanda Borussia Dortmund için de birinci sınıf yolculuklarda görmeyi umuyorum.’’ 

Lufthansa Grubu bünyesinde yer alan şirketler bugünden itibaren BVB’nin uzun mesafeli uçuşları için de resmi havayolu olarak uçacak. Borussia Dortmund ile yapılan bu anlaşma, geleneksel işbirliğinin çok ötesinde birleşenler içeriyor. Reklam panoları, büyük ekranlar, oyuncu kulübesi gibi geleneksel stadyum reklam çalışmalarına ek olarak Borussia Dortmund’un sosyal medya hesapları da dâhil olmak üzere dijital alanda da kapsamlı bir işbirliğini içeriyor. 

Avrupa’nın en önemli futbol kulübü ile gerçekleştirilen bu sponsorluk, havayolunun düşük maliyetli havayolu müşterileri için de koşulsuz kalite iddiasını vurguluyor. Eurowings, düşük maliyetli ulaştırma sektöründe Avrupa’nın en kaliteli havayolu hizmetini sunuyor. Bu da yolcular için, kendi münferit paketlerini seçerek düşük maliyetli yolculuk deneyimi sunan Basic sınıfından, konforlu ve ekstra hizmetler sunan Best sınıfına kadar tüm seçeneklerden yararlanabilmek anlamına geliyor. 

Ekip, Eurowings’in takımın renkleri sarı-siyah ile boyanmış 37 metre uzunlukta, 12 metre yükseklikteki muhteşem dış tasarımlı Airbus A320 uçakları ile Şampiyonlar Ligi’ne saatte 900 km hızla uçuyor.

 

 

Best Regards

Serena Karamızrak

General Coordinator

M3 Public Relations

Phone: +90 212 2137204

 

image001 (9)

 

Açıklama: ida_iletisim_danismanligi_sirketleri_dernegi

 

P.S: Please consider the environment before printing this document…

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.