Ordu valisi İrfan BALKANLIOĞLU, 2011 yılında Çamaş Kaymakamlığı ve DOKA işbirliği ile bölgede yamaç paraşütü sporunun yaygınlaştırılması amacıyla ‘Özgürlük Rüzgârda Saklı’ projesi kapsamında başlatılan yamaç paraşütü ile ilgili bilgi aldı.

Garnizon Komutanı jandarma Albay Şeref ÇAKMAK, Çamaş Kaymakamı Hasan GÖKPINAR, Çamaş Belediye Başkanı Alaattin GİDEN, Orman Bölge Müdürü Celal PİR, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer YILMAZ ile birlikte İlçenin Söken Mahallesinde bulunan eğitim tepesinde incelemelerde bulunan Vali İrfan BALKANLIOĞLU, “Yamaç paraşütü son zamanlarda büyük ilgi çekiyor.Taliplisi ve meraklısı oldukça fazla. Adrenalin yaşamak isteyen insanlar var. Gökyüzünde kuş misali uçuyor. Her yerden insanlar buraya gelip yamaç paraşütü yapabilir” dedi.

Vali BALKANLIOĞLU, “Valilik olarak, Kaymakam arkadaşlarımız ile beraber yamaç paraşütünün öncüsü olmak istiyoruz” diye konuştu. Daha sonra, yamaç paraşütü tutkunu olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer YILMAZ, yamaç paraşütü ile iki kez uçuş yaptı.

Söken Ormanları Turizme Kazandırılacak

Vali İrfan BALKANLIOĞLU, Yamaç paraşütü ile ilgili incelemelerini tamamladıktan sonra Çamaş İlçesi’nde bulunan söken ormanlarına geçen Vali İrfan BALKANLIOĞLU, buranın da turizme kazandırılması için çalışmaların başladığını söyledi.

İnsana huzur veren ve kartpostallarda görünen fotoğraf karelerini aratmayacak bir görüntüye sahip olan söken ormanları ile ilgili Çamaş Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün bir çalışma yapacağını söyleyen Vali İrfan BALKANLIOĞLU, “Son derece güzel doğal orman alanı olan söken ormanlarını halkımızla buluşturacağız” dedi.

“Söken ormanları sadece doğal güzelliği olan bir yer olarak kalmamalı. İnsanlar Çamaş’a gezmeye, eğlenmeye, dinlenmeye geldiğinde, bir gezi düzenlendiğinde burada piknik, kamp yapabilmeli, izci kampı olmalı ve öğrencilerimiz de gelerek bu güzellikleri yaşamalı ve birçok faaliyetler gerçekleştirilmeli” diyen Vali BALKANLIOĞLU, insanların huzur bulacağı ve iyi vakit geçirebileceği muhteşem görüntülerle dolu bu yaşam alanını mutlaka turizme açmalıyız” şeklinde konuştu.

DSC_0181 DSC_0188 DSC_0210

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.