Çameli’nin rüyası gerçekleşiyor.  Denizli’nin şirin ilçesi Çameli  Yamaç Paraşütü Dünya Kupası 2015’e ev sahipliği yapacak.  Çameli Kalkınma Ajansı Platformu’dan yapılan açıklama  şöyle:

4 Temmuz 2014 Tarihinde Dünya Kupası Başkanı Goran Dimiskovski ve Organizatörümüz Sayın Semih SAYIR’ın diğer bir ülkede yarışmayı iptal etmesiyle teklifi ve Sayın Kaymakamız Şeref ALBAYRAK’ın hemen jet hızıyla onaylaması ile Dünya Kupası Başkanlığı Genel Kurulunda Makedonya’da Çameli’de Dünya Kupası’nın 2015 Eylül sonunda yapılma kararı alındı.

Geçen yıl ve bu yıl yapılacak olan ön dünya kupasıdır.Ön dünya kupasına herkes girebilir ve uluslararası katılıma açıktır.

Ama dünya kupasına herkes katılamaz. Dünya kupasında her ülkeden ilk sıralamada ilk 5 derecelendirme skorunu elde eden yamaç paraşütü sporcuları katılabiliyor. Katılım da zorunlu isteğe bağlı değil. Her ülkeden 5 sporcu ülkeleri adına yarışıyorlar.Yani ülkelerin milli takımları yarışıyor.

Sayın Valimiz Abdülkadir Demir yamaç paraşütü sporunun Çameli’de yapılmasını önem verdiklerini ve her türlü desteği vereceklerini son Çameli ziyaretinde basın ve il ve ilçe müdürleri önünde deklare etmiştir. Sayın Valimiz ilçemizin uluslar arası tanıtımında yamaç paraşürü spronun ilçemiz çok önemli olduğunu ifade etmiştir.

Sayın Belediye Başkanımız Cengiz ARSLAN’da dünya kupasına hazırlık için Yamaç Paraşütü Pistinde bayramdan sonra hemen çalışmaları başlatarak uluslararası standartlarda bir pist olması için iş makinalarını çalıştıracaklardır. Fen İşleri Müdrü Atila AYDIN’ı görevlendirmiştir. Pist yapma sözünü Sayın Belediye Başkanımız Cengiz ARSLAN organizatörümüz Semih SAYIR’a vermeseydi dünya kupası alınmazdı.

Geçen yıl Dünya Kupası Başkanı Goran Dimiskovski DRT TV’nin “dünya kupası şampiyonasını Çameli’de görebilecek miyiz” sorusuna “ileride birden fazla ön dünya kupası yapıldıktan sonra” demişti. Dünya Kupası Başkanı Goran Dimiskovski, Orgazizasyon ekibi ve gözlemciler ilçemizden memnun ayrılmışlardı.

Sayın Kaymamkamımız Şeref ALBAYRAK fırsatı iyi değerlendi. Derhal cevap istemişerdi. Sayın Kaymakamımız Şeref ALBAYRAK tereddüt etmeden yapılmasını onayladı.

Sayın Kaymakamımız Şeref ALBAYRAK’a , organiztörümüz Sayın Semih SAYIR’a ve pistimizi dünya stndartlarına ulaştırma çalışmasını başlatana Sayın Belediye Başkanımız Cengiz ARSLAN’a çok teşekkür ederiz.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.