Kent yöneticileri ve iş adamlarının girişimleriyle üç yıllık bir aradan sonra 21 Kasım’da Borajet aracılığıyla yeniden başlayan Çanakkale-İstanbul uçuk seferlerinde %91 oranında doluluk yaşanıyor. Çanakkale-İstanbul seferlerini başlamasından sonra Çanakkale halkının İstanbul uçuşlarına ilgi gösterdiğini belirten Borajet Çanakkale Temsilcisi Zafer Güneş; “ Yoğunluğun daha da pekişmesi için Borajet yetkililerini arayarak ikinci uçağı istedik. Yetkililerde bizim isteğimizi olumlu gördüler. Tahmin ediyorum kısa süre sonra Borajet Çanakkale’ye ikinci seferini de koyacak” şeklinde konuştu.

1 Ekim 2011’de yetersiz yolcu kapasitesi dolayısıyla kaldırılan Çanakkale-İstanbul uçuk seferleri, kent yöneticileri ve iş adamlarının girişimleriyle üç yıllık bir aradan sonra 21 Kasım’da Borajet aracılığıyla yeniden başlayan Çanakkale-İstanbul uçuk seferlerinde %91 oranında doluluk yaşanıyor. Borajet’in 110 yolcu kapasiteli Embraer E 190 tipi jet uçaklarıyla günlük ortalama 180 yolcu seyahat ediyor.

Çanakkale İstanbul Hattı İki Sefer Olacak

21 Kasımda Borajet’in Çanakkale-İstanbul seferlerini başlatmasından sonra Çanakkale halkı Borajet’e ve İstanbul uçuşlarına ilgi gösterdiğini belirten Borajet Çanakkale Temsilcisi Zafer Güneş; “Şuan da Borajet İstanbul bazında %91 doluluk oranıyla uçmakta. Bizde bunu göz önünde bulundurduk, Dardanel Turizm olarak Borajet yetkililerini aradık, bu yoğunluğun daha da pekişmesini istedik. Çanakkale halkının uçağa daha sıcak bakmasını istedik ve dün (Pazartesi) ikinci uçağı istedik. Borajet yetkilileri bizim isteğimizi olumlu gördüler.  Tahmin ediyorum kısa süre sonra Borajet Çanakkale’ye ikinci seferini de koyacak. Yani Çanakkale İstanbul hattı iki sefer olacak” dedi.

Ortalama Yolcu %91’e ulaştı

Borajet Çanakkale- İstanbul hattında, 100 kişilik uçak %91 oranıyla yani yaklaşık 180 yolcu taşındığını ifade eden Güneş İkinci uçağı istedik baya yoğunluk var,  Çanakkale halkı Borajet’e İstanbul uçuşlarına yoğun ilgi gösterdi.  Özellikle fiyat politikası Borajet’in, Çanakkale halkının uçağa bakmasına sebep oldu. Uçak fiyatlarının otobüs ücretlerine yakın olması uçağa talebi bir hayli arttırdı ve İstanbul uçuşları yoğun bir şekilde devam ediyor. İlgiyle karşılaşacağımızı bekliyorduk ama çok net söylemek gerekirse bu kadar yoğun bir ilgi beklemiyorduk. %65, %70 doluluğu tahmin ediyorduk ama kış ayı olması münasebetiyle fakat ilgi çok fazla oldu. Ortalama %91’e ulaştı” dedi.

Aile Uçuşu Yapanlara %50 İndirim

Borajet’in sunduğu kampanyaları anlatan Güneş; “Borajet normal fiyatlar üzerinden aile uçuşu yapanlara %50 indirim sağlıyor. Öğrencilere %20 indirim sağlıyor. Polis, polis ailesi, asker, asker ailesine %25 indirim sağlıyor. Engelli vatandaşlarımız ve beraberindeki refakatçilerine %50 indirim sağlıyor. Şehit ailelerine %50 indirim sağlıyor. Bunlarda Borajet’in Çanakkale halkına sunduğu hizmetlerden bir bölümü” dedi.

Borajet’in 110 yolcu kapasiteli Embraer E 190 tipi jet uçaklarıyla gerçekleştirilen seferler haftada 6 gün düzenliyor. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günü Çanakkale Havaalanı’nda uçak sabah 06.30’da kalkayor. Aynı gün dönüşler ise saat 23.00’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılıyor. Sadece Cumartesi günü 06.30’da Çanakkale’den kalkan uçak aynı gün değil de, Pazar gecesi 23.00’da dönüş yapıyor. Yani Pazar günleri Çanakkale’den İstanbul’a uçuş olmuyor.

 

(TON TV)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.